AKTUALITA | 15. 1. 2018  Exkluzivní premiéra „Vystavení performance“ v podání francouzského choreografa Pierra Nadauda a studentů JAMU bude reagovat na tvorbu Jozefa Jankoviče přímo v prostorách výstavy Plynutí času. Kvůli přípravě představení bude sál Trojlodí 18. 1. od 15.00 do 18.30 UZAVŘEN.

 AKTUALITA | 10. 1. 2018 

Ve čtvrtek 18. ledna v 18.30 se bude v Trojlodí Muzea umění Olomouc konat exkluzivní premiéra projektu Pierra Nadauda a studentů JAMU: „Vystavení performance“ v expozici Jozefa Jankoviče. 

Vedoucí ateliéru fyzického divadla Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, francouzský choreograf Pierre Nadaud, se již u nás představil v září 2017 s premiérou inscenace Co patří světu (La Part des Choses). V rámci exkluzivní lednové rezidence připraví se svými studenty performance reagující na tvorbu Jozefa Jankoviče. 

Slovní spojení „Vystavení performance“ nejlépe vystihuje, jakého tvaru by chtěl choreograf se studenty docílit. Performance bude inspirována tématy pro Jankoviče vlastními, konfrontující lidské individuum se společností, politikou a mocenskou silou. Tvůrčí tým současnýma očima pohlédne na dějinnou situaci, jež s sebou přináší otázky vnitřní integrity člověka a síly jeho vlastních postojů v závislosti na proměnách okolí. S tímto vědomím nás performeři pozvou do dalších dimenzí světa kolem nás, od uvědomění si přírodních mechanismů k široké škále forem života a tvůrčích možností jako neustálého vyrovnání se s nástrahy reality/virtuality a společenskými tlaky.

Originální výrazový slovník Jozefa Jankoviče nabídne výchozí formy pro styl fyzického vyjádření. Podobně jako na výstavě Plynutí času Jozefa Jankoviče se bude na projektu podílet specifickým svícením Ateliér světelného designu JAMU pod vedením Pavly Beranové. Na další dvě uvedení se bude možné těšit v únoru a březnu.

Lístky na představení získáte ZDE.

UPOZORNĚNÍ: Kvůli přípravě představení bude ve čtvrtek 18. ledna uzavřena od 15.00 do 18.30 výstava Jozefa Jankoviče Plynutí času ve výstavním sále Trojlodí.