AKTUALITA | 6. 3. 2018 Nová výstava v Café 87 představí drobné kresebné práce Davida Cajthamla, které od roku 2016 vystavuje na svém facebookovém profilu. Slavnostní vernisáž proběhne v pátek 9. března společně s deformparty výstavy Plynutí času a zahraje na ni i olomoucká kapela Hope Astronaut.

AKTUALITA | 6. 3. 2018

Nová výstava v Café 87 představí drobné kresebné práce Davida Cajthamla, které od roku 2016 vystavuje na svém facebookovém profilu. Slavnostní vernisáž proběhne v pátek 9. března společně s deformparty výstavy Jozef Jankovič | Plynutí času

O vystavených kresbách říká David Cajthaml: „Ten soubor pochází z velkého celku, každý den již několik let publikuju na svém facebookovém profilu vždy ráno jednu kresbu, od roku 2015 to jsou kresby z prostředí psychiatrické ordinace. Tento soubor je poctou mému psychiatrovi MuDr Oldřichu Vinařovi.“ 

David Cajthaml vystudoval VŠUP Praha, architekturu a scénografii v atelieru prof. Josefa Svobody, 1979-85. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie Praha, Památníku národního písemnictví Praha, Uměleckoprůmyslového muzea Praha, Divadelním ústavu Praha, Libri prohibiti Praha a v dalších veřejných a soukromých sbírkách v ČR a v zahraničí.

V rámci vernisáže, která naváže na rozlučkovou deformparty výstavy Jozef Jankovič | Plynutí času, zahraje olomoucká skupina Hope Astronaut. Pro návštěvníky bude přichystán drobný raut a otevřeno bude do půlnoci.