AKTUALITA 02 09 2022 Lektoři Muzea umění budou i v dalším školním roce pokračovat ve svém projektu Otevřený ateliér. Tento výtvarný workshop MUO je určen všem rodinám s dětmi, a to i těm ukrajinským. Tvořit můžete přijít následující zářijové středy od 10:00 do 12:00 a od 15:00 do 18:00. Vstup je zdarma.

AKTUALITA 02 09 2022

Lektoři Muzea umění budou i v dalším školním roce pokračovat ve svém projektu Otevřený ateliér. Tento výtvarný workshop MUO je určen všem rodinám s dětmi, a to i těm ukrajinským. Tvořit můžete přijít následující zářijové středy od 10:00 do 12:00 a od 15:00 do 18:00. Vstup je zdarma.

„Chceme tímto workshopem nabídnout dětem i rodičům prostor, kde mohou spolu kreativně trávit volný čas. Chceme je jednoduchými výtvarnými úkoly inspirovat k vlastní tvorbě a probudit v nich kladný vztah k výtvarnému umění,“ říká lektorka Denisa Tessenyi s tím, že ji těší stoupající zájem o Otevřený ateliér. „Zkraje měly workshopy zhruba třicet účastníků, v posledním měsíci, to už bylo přes padesát.“

Právě rychle rostoucí popularita i stoupající návštěvnost se staly argumenty pro pokračování Otevřeného ateliéru i v nastávajícím školním roce. Inspirací pro výtvarné aktivity budou i nadále aktuální výstavy. „A to natolik, že se od 21. září dočasně na jeden měsíc přesuneme do prostor muzejní kavárny s přehlídkou prací výtvarníka Jaromíra 99. Děti i dospělí tak budou mít jedinečnou příležitost tvořit přímo ve výstavním prostoru,“ dodává Tessenyi.

Více o aktivitách našeho edukačního oddělení se dozvíte zde: