AKTUALITA | 1. 10. 2014 Nová pokladna a šatna i přehlednější muzejní obchod vítá od 1. října návštěvníky Muzea moderního umění v Olomouci. Cílem rekonstrukce vstupní části bylo podle ředitele Michala Soukupa zlepšit servis pro veřejnost...

AKTUALITA | 1. 10. 2014 

Nová pokladna a šatna i přehlednější muzejní obchod vítá od 1. října návštěvníky Muzea moderního umění v Olomouci. Cílem rekonstrukce vstupní části bylo podle ředitele Michala Soukupa zlepšit servis pro veřejnost. „Ze stejného důvodu jsme také připojili pokladnu na rezervační systém,“ doplnil Soukup. Stavební úpravy podle projektu architekta Michala Sborwitze trvaly tři měsíce a stály bezmála tři miliony korun.

Rekonstrukce podle Soukupa podstatně změnila dispozici a využití vstupní chodby a sousedního bývalého knihkupectví, které muzeum využívalo jako sklad. „Nová šatna v bývalém knihkupectví nyní pohodlně odbaví až 300 osob, vybavili jsme ji také uzamykatelnými skříňkami,“ popsal ředitel muzea. 

K zásadní změně došlo i v pokladně, která je nově napojená na rezervační systém. „Návštěvníci si tak mohou rezervovat online nebo přímo zakoupit vstupenky na výstavy a doprovodné akce,“ doplnil Soukup. Důstojnější podobu podle něj získala i prezentace bohaté knižní produkce muzea.

Úpravy vstupní části Muzea moderního umění navazují na sloučení s Divadlem hudby, které bylo do konce loňského roku rozpočtovou organizací města. „Završujeme tak proces integrace divadla, neboť jsme-li jedinou institucí, nepotřebujeme už dvě pokladny ani dvě šatny,“ vysvětlil Soukup. Rekonstrukce ale především zvýšila návštěvnický komfort. „Od otevření muzea uběhlo více než dvacet let a vstupní prostory se nám už delší dobu jevily jako nedostačující kapacitou i vybavením. Chceme, aby se u nás lidé cítili lépe,“ zdůraznil ředitel muzea.

Autorem projektu úpravy vstupní části je architekt Michal Sborwitz. Ten je podepsán i pod celkovou rekonstrukcí objektu pro muzejní účely, která probíhala v 90. letech a v roce 1999 získala hlavní cenu v soutěži Stavba desetiletí Olomoucka.

Novou vstupní částí návštěvníci mohou projít ve čtvrtek 2. října při příležitosti vernisáže výstavy Na hlubinu, která se vrací k malířským výstavám při Akademických týdnech na Svatém Kopečku v letech 1938–1940.