AKTUALITA | 28. 6. 2018 Mezi významnými investičními akcemi v programovém prohlášení nové české vlády je vedle pražské Invalidovny či památníku v Letech i Středoevropské fórum Olomouc. To zmínil ve své nástupnické řeči také nový ministr kultury Antonín Staněk.

AKTUALITA | 28. 6. 2018

Mezi významnými investičními akcemi v programovém prohlášení nové české vlády je vedle pražské Invalidovny či památníku v Letech také Středoevropské fórum Olomouc. To zmínil ve své nástupnické řeči také nový ministr kultury Antonín Staněk.

„Jsem velmi rád, že pan premiér bude podporovat investice do kultury, ať už do obnovy kulturních památek, tak do budování nových kulturních institucí, protože nejenom Středoevropské fórum v Olomouci, ale napříč celou Českou republikou je celá řada atraktivních projektů,“ řekl Antonín Staněk.

Středoevropské fórum Olomouc je také součásti programového prohlášení nové české vlády.

„Zásadní je dokončení rekonstrukce historické budovy Národního muzea, budovy Státní opery a rekonstrukce a revitalizace Klementina. Mimo to se zaměříme na významné investiční akce, jako je revitalizace Invalidovny v Praze, Památník romského holokaustu v Letech, Muzeum železnice a elektrotechniky na Masarykově nádraží v Praze, Muzeum středoevropského umění v Olomouci,“ stojí v kapitole Kultura.

Už minulý týden představil ředitel Muzea umění Michal Soukup projekt SEFO premiérovi Andreji Babišovi a ministryni financí Aleně Schillerové při jejich návštěvě muzea.

„Projekt SEFO je nejen zajímavý, ale i důležitý a jednoznačně jej podporujeme,“ uvedl na olomoucké tiskové konferenci premiér. 

Celkově jde o dotaci ve výši 543 milionů korun, která by pokryla novostavbu i rekonstrukci stávajícího muzea. Jen v příštích dvou letech potřebuje muzeum zhruba třicet šest milionů korun na projektové práce.