AKTUALITA | 5. 9. 2018 Nová sezona loutek přináší mnoho změn, včetně rozšíření nabídky pro vyšší ročníky základních škol, střední školy a dokonce i o loutkové divadlo pro dospělé. Rozšiřuje také nabídku seminářů pro pedagogy a především se loutková představení přesouvají do Mozartea v budově Arcidiecézního muzea.

AKTUALITA | 5. 9. 2018

Poslední sezona 
Divadlo hudby čeká poslední sezona ve stávajícím prostoru a bude zajišťovat jen odpolední a večerní programy. Po dobu dvou let pro vás budeme v prostorách bývalého kina Central připravovat sál nový, moderní a návštěvnicky komfortnější. Loutkový program se tak v sezoně 2020/2021 vrátí zpět do budovy v Denisově ulici.

Právě vychází nový přehled divadelních představení, která nabízí Sezona loutek 2018/2019. S novým programem přichází také mnoho změn, včetně rozšíření loutkové nabídky či stěhování do Mozartea.

Loutky pro děti i dospělé

K už tradičně nabízeným představením pro rodiče s dětmi, mateřské školy a nižší ročníky základních škol nově zařazujeme také představení pro vyšší ročníky základních škol, střední školy. Samotné rodiče pak pozveme přímo na loutkové divadlo pro dospělé. Rozšiřujeme rovněž nabídku seminářů pro pedagogy zaměřené na využití dramatické výchovy ve školách.

Stěhování

Největší změnou pak bude přesunutí loutkových představení, vyjma dvou, do Mozartea v budově Arcidiecézního muzea na Václavském náměstí. Důvodem je rekonstrukce bývalého kina Central a částečně i Divadla hudby. S tím souvisí i změna telefonního čísla (nově volejte na 585 514 190), na kterém můžete rezervovat vstupenky. Informace včetně kontaktů najdete vždy u konkrétního představení.

Obě pokladny Muzea umění (v budově Arcidiecézního muzea na Václavském náměstí i v budově Muzea moderního umění v Denisově ulici) mají společný rezervační systém, takže vstupenky můžete zakoupit na obou místech.

Rodičové, nemůžete-li přijít s dětmi na naši víkendovou pohádku, přijďte některý jiný den. Od pondělí do čtvrtka hrajeme v 8.30 a 10.00 hodin pro mateřské a základní školy. Zavolejte do pokladny Arcidiecézního muzea a jsou-li volná místa, rádi prodáme vstupenky právě vám. Pokladny máme otevřené vždy od úterý do neděle od 10 do 18 hodin. Rezervace na pokladna.amo@muo.cz nebo na tel. čísle 585 514 190. Rezervované vstupenky si vyzvedněte nejpozději hodinu před začátkem představení.