AKTUALITA | 30. 3. 2018 Původně měl Lupič ručkovat po římse Muzea moderního umění už od neděle 1. dubna. Nepřízeň počasí a především nízké ranní teploty, ale soše z dílny Davida Černého pohyb ještě nedovolí.

AKTUALITA | 30. 3. 2018

Původně měl Lupič z dílny Davida Černého ručkovat po římse Muzea moderního umění už od neděle 1. dubna, ale příliš chladné počasí mu to ještě nedovolí. Unikátnímu systému, který pohání sochu, totiž nesvědčí teploty pod 5°C. 

Lupič je jedno z nejnovějších děl známého a provokativního českého umělce Davida Černého. Unikátní socha vyfrézovaná robotem se pohybuje po římse Muzea moderního umění od 19. května 2017. Na zádech nese plastiku Karla Nepraše, kterou ukradl v muzeu. Nemůže, ale slézt dolů, a tak ručkuje sem a tam. Lupič taky nadává. Hlas mu k tomu propůjčil zpěvák David Koller. 

Milovníci děl Davida Černého ale nemusejí zoufat. Přímo v Muzeu moderního umění jsou totiž vystaveny další dva jeho počiny – Adam z cyklu Kity a také Zátopkovy nohy. Pohyblivé dílo, které vytvořil David Černý pro olympiádu v Riu.