AKTUALITA | 27. 7. 2015 Máte zajímavé fotografie z dovolené v Římě? Porovnejte naši galerii Piranesiho římských vedut s vlastními snímky a pokud jste zachytili stejná místa jako „geniální grafik italského baroka“ a fotky nám zašlete, vystavíme je na našich webových stránkách.

AKTUALITA | 27. 7. 2015

Giovanni Battista Piranesi patří mezi největší osobnosti italského umění 18. století. Byl mužem mnoha profesí, toužil se prosadit jako architekt a vědec, ale do dějin se zapsal především jako mimořádný grafik. Svůj život a dílo neodmyslitelně spojil s Římem a jeho antickými památkami. O jeho lásce k Věčnému městu svědčí desítky vedut (veduta – malířský nebo grafický záznam například výseku krajiny s pohledem na město). Při příležitosti Piranesiho výstavy, kterou v Arcidiecézním muzeu Olomouc zahájíme 1. října, pro Vás máme fotografickou soutěž.

Máte zajímavé fotografie z dovolené v Římě? Porovnejte naši galerii Piranesiho římských vedut s vlastními snímky a pokud jste zachytili stejná místa jako „geniální grafik italského baroka“ a fotky nám zašlete, vystavíme je na našich webových stránkách. Ty nejzajímavější nebo nejvíce podobné grafickému originálu navíc odměníme celoroční volnou vstupenkou do muzea nebo katalogem k výstavě!

Fotografie zasílejte do 1. října na info@olmuart.cz. Soutěž pořádáme k výstavě Giovanni Battista Piranesi (1720-1778) / Geniální grafik italského baroka (Arcidiecézní muzeum Olomouc, Galerie, 1. 10. 2015 – 10. 1. 2016).