AKTUALITA | 23. 8. 2016

AKTUALITA | 23. 8. 2016

Být členem Spolku přátel Muzea umění Olomouc je prostě výhodné. Nejen že mají vstup zdarma na výstavy, ale mohou využívat slevy u partnerů. Jedním z již tradičních bonusů je sleva na projekci dokumentárních záznamů z výstav světoznámých umělců. V úterý 30. srpna tato série pokračuje dokumentem Leonardo da Vinci: Génius v Miláně.

Při příležitosti výstavy EXPO 2015 v Miláně se uskutečnila výstava „Leonardo 1452 – 1519“, na které byla k vidění nejzajímavější díla Leonarda da Vinci. Expozice byla výsledkem šestileté práce odborníků, kterou si díky využití moderních filmařských technologií mohou vychutnat i diváci v kině. Detailně si tak budete moci prohlédnout jeho obrazy, rukopisy, přírodopisné nákresy, anatomické kresby a mytické výjevy. Na závěr dokumentu se vydáte na cestu po samotném Miláně – městě, které Leonarda inspirovalo a utvářelo jako malíře, vědce, inženýra, spisovatele i architekta.

Vstupné pro děti, studenty a seniory: 210,-Kč, veřejnost 240,-Kč. Členové Spolku přátel mají slevu 100,-Kč na vstupenku.

Projekce v Metropolu však není jedinou aktivitou, kterou v blízké budoucnosti členům Spolku nabízíme. Třetí zářijovou sobotu (17. září) se vydáme do Bratislavy. Budeme cestovat lodí do Čunova, kde na cípu poloostrova uprostřed Dunaje navštívíme jedno z nejpozoruhodnějších a nejmladších muzeí moderního umění Danubianu. Neobvyklá architektura a možnost volně procházet podél řeky bude výjimečným zážitkem. Danubiana připravila výstavu Európske hviezdy – MIRÓ#COBRA. Bližší informace: www.danubiana.sk

Zájemci se mohou přihlásit na havelkova@olmuart.cz či přímo zaplatit částku 500,-Kč na pokladně MUO v Denisově ulici do pátku 4. září. Cena zahrnuje dopravu autobusem lodí i vstupné.