AKTUALITA | 31. 8. 2017 Prázdninový program na kroměřížském zámku s koncem srpna nekončí. Pokračovat bude v upravené verzi i na podzim. Děti se tak během čtyř sobot v průběhu září a října mohou těšit na aplikaci v tabletech s biskupem Karlem i na výtvarné dílny.

AKTUALITA | 31. 8. 2017

O prohlídky kroměřížského zámku s tablety a hlavně s biskupem Karlem ani o výtvarný Ateliér Tizian návštěvníci tamějšího arcidiecézního muzea s koncem prázdnin nepřijdou. Program se už od září přesouvá na soboty. Děti si tak novinku letošního roku budou moct užít ještě další dva měsíce. 

Sen biskupa Karla, je speciální aplikace v tabletech, kterou nabízí Arcidiecézní muzeum Kroměříž svým návštěvníkům už od začátku léta. Děti i dospělí si zábavnou a zároveň vzdělávací aplikaci oblíbili. Během prohlídky si pro ně totiž biskup Karel vymyslel spoustu her a zajímavých úkolů.

„Těší nás pozitivní reakce lidí na letošní novinku – prohlídky s tablety. Radost mně udělala třeba reakce jedné babičky doprovázející svoji vnučku: Ještě to neposunuj, mě to zajímá!“ říká lektor Arcidiecézního muzea Kroměříž Petr Hudec. 

Jeho slova potvrzuje další lektorka Tereza Čermáková: „Zájem veřejnosti nás motivoval k prodloužení nabídky do konce sezóny. O vybraných sobotách v září a v  říjnu budeme pořádat prohlídky s tablety, pokračovat bude také výtvarný ateliér.“

Podzimní program zahájí hned sobota 9. září. V 9.00 bude prohlídka expozice s aplikaci Sen biskupa Karla a ve čtrnáct hodin odstartuje Ateliér Tizian. Ve stejném čase pak bude program následovat i 23. září, 7. a 21. října.

Bližší informace k programům Arcidiecézního muzea Kroměříž najdete na facebookových stránkách.