AKTUALITA | 20. 12. 2017 Vánoční svátky ovlivní i otevírací dobu Muzea umění. V sobotu 23. prosince i na Štědrý den bude zavřeno. Naopak v pondělí 25. a v úterý 26. bude vstup do muzea zdarma. Využijte tuto příležitost a přijďte si ještě prohlédnout stálou expozici před její reinstalací.

AKTUALITA | 20. 12. 2017

Otevírací doba během svátků:

23. a 24. 12. – zavřeno
25. a 26. 12. otevřeno zdarma
27. až 30. 12. otevřeno
31. 12. a 1. 1. zavřeno

Blížící se svátky se promítnou také do otevírací doby Muzea umění Olomouc. To bude o víkendu 23. a 24. prosince zavřené. Návštěvníkům to však vynahradí v následujících dnech. Na Boží hod i na Štěpána bude totiž vstup do celého muzea zdarma. 

Od 27. prosince bude muzeum otevřeno klasicky, tedy od 10.00 do 18.00 hodin. Brány MUO se naposledy v letošním roce otevřou v sobotu 30. prosince a znovu se otevřou až 2. ledna 2018.

Poslední možnost prohlédnout si stálou expozici

Sváteční čas bude také pro návštěvníky poslední možností vidět stálou expozici Muzea moderního umění Století relativity v její současné podobě. Výstavu, představující to nejlepší z našich bohatých sbírek výtvarného umění 20. století, totiž čeká reinstalace. Ta začne hned 1. ledna a veřejnosti, tak na dva měsíce odepře pohled na díla velikánů našeho umění jako je Josef Čapek, Emil Filla, Toyen, Milan Knížák či David Černý. 

V Muzeu moderního umění jsou momentálně kromě stálé expozice další tři výstavy. Milovníci umění si tak mohou prohlédnou díla hvězd slovenské kulturní scény Jozefa JankovičeMonogramisty T.D. Na nadšence do architektury pak zase čeká výstava Bydlet spolu | České kolektivní domy.

Arcidiecézní muzeum nabízí sklářskou intervenci

Sváteční otevírací doba platí i pro Arcidiecézní muzeum Olomouc, to má pro své návštěvníky připravenou jednu horkou novinku, a to sklářskou intervenci do stálé expozice. Stojí za ní výtvarník Palo Macho, který zde představuje výsledek své spolupráce s předními slovenskými umělci včetně Jozefa Jankoviče.

Samotná stálá expozice Ke slávě a chvále II vás provede hned tisíci lety duchovní kultury Moravy. Projdete se místy, kde byl zavražděn poslední Přemyslovec na českém trůně Václav III. či kde přebýval Mozart.

Výstava Olomoucká synagoga končí za čtrnáct dní

Další výstavou v prostorách Arcidiecézního muzea je Olomoucká synagoga (1897 – 1939) připomínající sto dvacet let od vysvěcení židovského templu. Unikátní výstava připomíná tragický osud synagogy, jejího stavitele Jacoba Gartnera i významné osobnosti olomoucké židovské obce. Ta bude veřejnosti otevřena už jen do 7. ledna, tak neváhejte a využijte vánočního času a navštivte nás.