Na Boží hod i na Štěpána bude vstup do Arcidiecézního muzea zdarma

AKTUALITA | 19. 12. 2018 Blížící se svátky se promítnou také do otevírací doby Muzea umění Olomouc. To bude 23. a 24. prosince zavřené. Návštěvníkům to však vynahradí v následujících dnech. Na Boží hod i na Štěpána bude totiž vstup do Arcidiecézního muzea zdarma.
AKTUALITA | 19. 12. 2018
Otevírací doba MUO přes Vánoce a Nový rok 23. 12. – zavřeno 24. 12. – zavřeno 25. 12. – otevřeno (vstup do Arcidiecézního muzea zdarma) 26. 12. – otevřeno (vstup do Arcidiecézního muzea zdarma) 27. 12. – otevřeno 28. 12. – otevřeno 29. 12. – otevřeno 30. 12. – otevřeno 31. 12. – zavřeno 1. 1. – zavřeno
Blížící se svátky se promítnou také do otevírací doby Muzea umění Olomouc. To bude  v neděli 23. a v pondělí 24. prosince zavřené. Návštěvníkům to však vynahradí v následujících dnech. Na Boží hod i na Štěpána bude totiž vstup do Arcidiecézního muzea zdarma.  Od 27. prosince bude muzeum otevřeno klasicky, tedy od 10.00 do 18.00 hodin. Brány MUO se naposledy v letošním roce zavřou v neděli 30. prosince a znovu se otevřou až 2. ledna 2019. To nejlepší ze středoevropských avantgard Sváteční čas bude pro návštěvníky skvělou příležitostí vidět díla stovky středoevropských autorů, jako Emil Filla, František Kupka, Max Oppenheimer, Marianne (My) Ullmann, Oskar Kokoschka, László Moholy-Nagy, Lájos Kassák, Sándor Bortnyik, Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy), Władysław Strzemiński, Eugen Krón, Anton Jaszusch, Josip Seissel (Jo Klek), Marcel Janco, Vytautas Kairiūkštis a mnoha dalších. To vše jim nabízí unikátní výstava Rozlomená doba 1908 – 1928, která potrvá už jen do 27. ledna. Mimořádná je také výstava fotografií světově proslulého Jaromíra Funkeho, která Rozlomenou dobu doprovází. Arcidiecézní muzeum nabízí malíře ze Svatého Kopečku V úterý 25. a ve středu 26. prosince bude vstup do Arcidiecézního muzea bezplatný. Na návštěvníky tam budou čekat díla Stanislava Menšíka, malíře ze Svatého Kopečka, umělce velkého talentu a výrazné exprese i dojemné něhy a křehkosti. Těžiště jeho tvorby tkví v křesťanských námětech, věnoval se však také krajinomalbě, zátiší i malířskému záznamu prostých příběhů a útržků života. Nejvýznamnější část jeho práce vznikla ve válečných letech se svérázně interpretovanými ohlasy francouzského malíře Georgese Rouaulta (1871–1958), které silně rezonovaly s Menšíkovým uměleckým názorem. Samotná stálá expozice Ke slávě a chvále II vás provede hned tisíci lety duchovní kultury Moravy. Projdete se místy, kde byl zavražděn poslední Přemyslovec na českém trůně Václav III. či kde přebýval Mozart.