AKTUALITA | 10. 5. 2021 V úterý 11. května v 10.00 se Muzeum umění konečně znovu otevře svým návštěvníkům. Čekat na ně bude výstava Mateje Kréna Mnemocinema, stálá expozice Století relativity i výstava TICHO!..pssst Barbory Bieylonovič.


Vážení návštěvníci,
máme obrovskou radost, že Vás opět můžeme po dlouhé době přivítat v Muzeu umění Olomouc. Rád bych Vás pozval na mimořádnou výstavu světoznámého slovenského výtvarníka Mateje Kréna nazvanou Mnemocinema, kterou hostíme ještě čtrnáct dní. Bezplatně můžete navštívit naši stálou expozici Století relativity. I když už máme otevřeno, neopouštíme ani on-line svět – na květen a červen připravilo naše edukační oddělení Projekt Piombo: Madona bez roušky, který vyvrcholí veřejným promítáním před olomouckou katedrálou 18. června během Muzejní noci. V těchto dnech finišují přípravy našeho největšího výstavního projektu – Trienále | SEFO | 2021. Díky němu se Olomouc od 24. června promění na metropoli současného středoevropského umění.

Přeji vám pevné zdraví a žijte kulturou.
Těšíme se na Vaši návštěvu.

                        Ondřej Zatloukal
                                ředitel MUO

AKTUALITA | 10. 5. 2021

Muzeum umění se znovu otevírá svým návštěvníkům, ti první mohou dorazit v úterý 11. května v 10.00. Připraveny pro ně budou výstavy Mnemocinema Mateje Kréna a TICHO!..pssst Barbory Bieylonovič a také stálá expozice Století relativity, do které je vstup zdarma!

„Výstava Mnemocinema je jedinečnou možností i pro diváky, kterým nejsou blízké klasické výtvarné disciplíny. Mohou se seznámit s uměleckým sdělením, které je obrazně i doslova vtáhne do své vizuální reality velice poutavým způsobem. Navíc u autora s podstatným mezinárodním renomé, který není našemu divákovi až tak známý,“ láká na výstavu její česká kurátorka Gina Renotière.

První patro kavárny Muzea moderního umění pak patří výstavě Jednotící linkou obrazů mladé autorky Barbory Bieylonovič Barbora Bieylonovič: TICHO! |…pssst!, která se ve svém díle snaží zjistit, co je to ticho.

Století relativity zdarma

Návštěvníkům bude k dispozici také stálá expozice moderního umění Století relativity. „Vstup do ní je zdarma. Muzeum umění se již na podzim rozhodlo pro volný vstup do stálých expozic. Bohužel ta v Arcidiecézním muzeu, ale zůstává kvůli stavebním úpravám objektu i nadále zavřena, a to ještě rok,“ říká tiskový mluvčí Muzea umění Tomáš Kasal.

Projekt Piombo

Muzeum umění bude i nadále pokračovat ve svých online aktivitách, v květnu to bude především Projekt Piombo, který milovníkům umění nevšedně představí jeden z unikátů již zmíněné stálé expozice Arcidiecézního muzea Madona s rouškou.

„Piombův obraz chceme představit v různých rovinách, a proto se do projektu zapojili kromě lektorů i další odborní pracovníci muzea a společně tak vznikla promyšleně komponovaná série programů. Na své si přijdou děti, dospělí, odborné i laické publikum. Převážná část programů se odehraje online. Kromě slavnostního uvedení klipu z prostoru aktuálně nepřístupné Obrazárny olomouckých biskupů a arcibiskupů se mohou zájemci těšit na doprovodnou online výstavu, tematická videa, bonusovou přednášku profesora Ladislava Daniela z cyklu Umělec & člověk, výtvarnou video lekci či pracovní listy,“ vyjmenovává vedoucí edukačního oddělení Marek Šobáň.

Knihy MUO

Od úterý si budou moci návštěvníci MUO opět koupit také na pokladně Muzea moderního umění knihy z naší produkce. Jejich výběr najdete n e-shopu, odkud si je můžete i nadále objednat z pohodlí domova.

Lupič v pohybu každou hodinu

Od úterý se mění i provozní doba Lupiče, ten bude nově ručkovat po budově Muzea moderního umění každou celou hodinu od 10.00 do 17.00.