AKTUALITA | 21. 10. 2020 Muzeum umění je sice podobně jako ostatní galerie a muzea v této době zavřené, ale o kontakt s návštěvníky přijít nechce, proto pro ně připravuje online program, virtuální prohlídku i vernisáž.

AKTUALITA | 21. 10. 2020

Muzeum umění je sice podobně jako ostatní galerie a muzea v této době zavřené, ale o kontakt s návštěvníky přijít nechce, proto pro ně připravuje online program, virtuální prohlídku i vernisáž.

Už v příštím týdnu by se mohli návštěvníci znovu podívat do stálé expozice Arcidiecézního muzea Ke slávě a chvále, a to z pohodlí svého domova. Celá výstava mapující tisíc let kultury na Moravě bude totiž zpřístupněna jako virtuální prohlídka. 

„Vstup do stálých expozic máme od 1. října zdarma. Tuto novinku však návštěvníci s ohledem na vládní opatření nemohou momentálně využít, a proto se muzeum rozhodlo zpřístupnit stálé expozice na internetu. Století relativity mapující moderní umění si už projít mohou a nyní pro ně připravujeme i expozici starého umění z Arcidiecézního muzea,“ říká tiskový mluvčí MUO Tomáš Kasal.

Ve čtvrtek měla v Muzeu moderního umění začít nová výstava O městě, krajině, umění | Olomouc 1919-1989. Kdy se do ní poprvé podívají návštěvníci, není zatím jisté. „I tuto výstavu chceme našim návštěvníkům, co nejvíc přiblížit. Proto jsme předtočili video k virtuální vernisáži, které zájemci uvidí ve čtvrtek od 17 hodin na našem webu a Facebooku. A samozřejmě se na něj budou moci podívat kdykoliv později. Výstavu představí její autor Pavel Zatloukal a kurátorky Martina Mertová a Šárka Belšíková,“ prozradil Kasal.

Muzeum plánuje, že v brzké době pořídí virtuální prohlídku také této výstavy. Veřejnost s ní bude postupně seznamovat také krátkými filmy o nejzajímavějších exponátech.

Jak probíhalo natáčení si můžete poslechnout v reportáži Českého rozhlasu:

Na natáčení online vernisáže i virtuální prohlídky se můžete podívat v reportáži České televize.

Muzeum natáčí virtuální prohlídku – Události v regionech (Ostrava)

Muzea jsou sice zavřená, o kontakt s návštěvníky ale přijít nechtějí. Jednou z mála možností, jak jim i v nouzovém stavu výstavy zpřístupnit, je internet. V Arcidiecézním muzeu v Olomouci v těchto dnech natáčí virtuální prohlídku stálé expozice Ke slávě a chvále. Lidé si budou moci ze svých domovů projít všechny expoziční okruhy muzea.