AKTUALITA | 31. 5. 2018 Den plný zábavy, umění i poznání, to bude páteční Mezinárodní den dětí v Muzeu umění. Malí návštěvníci se mohou 1. června těšit na kreslení hudby, skládání abstraktních obrazů i na hledání starých kreseb pomocí UV baterky, to vše samozřejmě zdarma.

AKTUALITA | 31. 5. 2018

Den plný zábavy, umění i poznání, to bude páteční Mezinárodní den dětí v Muzeu umění. Malí návštěvníci se mohou 1. června těšit na kreslení hudby, skládání abstraktních obrazů i na hledání starých kreseb pomocí UV baterky, to vše samozřejmě zdarma.

Abstrakce.PL i kresby Inge Koskové

Muzeum moderního umění seznámí malé návštěvníky s polskou abstrakcí, a to hned pomocí tří aktivních zón. Děti si mohou složit vlastní abstraktní obraz ze dřevěných dílů anebo si pohrát s barvami a tvary na světelném stole. V další části výstavy jim bude inspirací jeden z nejcennějších obrazů – Od jedné do nekonečna od Romana Opałky. Na speciální tabuly si vyzkouší, jaké to je opisovat nekonečnou číselnou řadu. 

Ve výstavě kreseb Inge Koskové pak bude na malé návštěvníky čekat další aktivní zóna, kde po vzoru olomoucké kreslířky zkusí na papír zachytit hudbu. Sluchátka s hudbou i nástroje pro kresbu jsou už připraveny.

Zářívá perspektiva a skryté obrazy

Také v Arcidiecézním muzeu na děti čekají dvě aktivní zóny, které doprovázejí novou výstavu Kresby starých mistrů ze sbírky Arcibiskupství olomouckého. Jedna je přímo ve výstavě, ale jen tak ji neuvidíte. Musíte si na pokladně půjčit speciální UV baterky a poté na podlaze výstavy najít čtyři kresby překreslené speciální, pouhým okem neviditelnou, barvou. Prohlédnout si ale můžete také nástroje, které při kresbě používali staří mistři.

Zajímavá je také aktivní zóna s názvem Zářivé perspektivy, která vás dovede do temné místnosti se zářivými úsečkami, které vám umožní zažít lineární kresbu v trojrozměrném prostoru.

Cesta do snu biskupa Karla

V Arcidiecézním muzeu je také připravených třicet tabletů k zapůjčení a v nich aplikace plná her a zajímavostí. Děti se v ní setkají s olomouckým biskupem Karlem z Lichtensteinu-Castelcorna, který je zavede do svého snu a postupně jim představí ty nejzajímavější exponáty. Aplikace obsahuje nejrůznější úkoly a návštěvníkům ukáže celé muzeum. Nudit se s ní nebudou ani děti, ani rodiče.