AKTUALITA | 31. 5. 2019 Skleněná intervence v Arcidiecézním muzeu, zlatý kočár biskupa Troyera, ručkující Lupič či výstup do věžičky Muzea moderního umění, to vše čeká o víkendu na malé i velké návštěvníky Muzea umění a jelikož slavíme Mezinárodní den dětí, tak víkendový vstup do muzea bude zdarma.

AKTUALITA | 31. 5. 2019

Dárek v podobě volného vstupu na všechny výstavy si pro děti a jejich rodiče připravilo Muzeum umění Olomouc, oslaví tak Mezinárodní den dětí. A co se mohou malí i velcí návštěvníci muzea těšit?

Ve stálé expozici Arcidiecézního muzea na děti čekají edukační zóny, kde si vyzkouší složit obraz či speciálním kukátkem nahlédnou do malířova ateliéru. Připraveny, ale budou také tablety s biskupem Karlem, který je po muzeu díky speciální aplikaci provede. Návštěvníci by neměli minout ani intervenci sklářských děl Václava Ciglera. Jeho hra se světlem a odrazy proměnila celý prostor Rajského dvora v kouzelný svět, kde nebe sestupuje na zem.

A když jsme u Václava Ciglera, tak v Muzeu moderního umění momentálně probíhá výstava jeho kreseb, a i ta rozhodně stojí za návštěvu. Navíc o víkendu je poslední příležitost vidět výstavu maďarského akčního umění Místo činu: Pécsi Mühely a průřez dílem olomouckého malíře Miroslava Šnajdra st. Děti pak ocení výstup do věžičky Muzea moderního umění, který jim umožní netradiční pohled na Olomouc. Navíc po římse muzea opět ručkuje Lupič od Davida Černého.