AKTUALITA | 16. 3. 2020
Boj s koronavirem sice už minulý týden uzavřel všechna veřejná místa včetně Muzea umění Olomouc, to ale ještě neznamená, že si lidé nemohou prohlédnout část našich sbírek, stálou expozici Století relativity či videa a podcasty ze zajímavých akcí. Jak? Díky internetu!
„Už nějakou dobu jsme zapojeni do programu Google Arts & Culture, který umožňuje virtuální prohlídku naší stálé expozice Století relativity. Díky tomu si ze svého domova můžete projít obě patra mapující umění 20. století,“ říká tiskový mluvčí Muzea umění Tomáš Kasal s tím, že internetová podoba expozice sice není zcela aktuální, ale obsahuje všechna klíčová díla.
Samotná díla, a to včetně těch ze starého umění, a podrobnosti o nich pak naleznete přímo na stránkách Muzea umění v části Sbírky.
Online funguje i unikátní projekt Muzea umění Central European Art Database (CEAD), který si klade za cíl vybudovat dynamickou on-line databázi výtvarného umění a kultury poválečné střední Evropy. „Obsah databáze je zaměřen především na kulturní scénu a umělecké projevy v zemích Visegrádské skupiny. Najdete tu nejrůznější autory, jejich díla, rozhovory s nimi i dokumentární filmy,“ říká dokumentarista Muzea umění Kamil Zajíček.
Využít můžete také novinku Muzea umění, a to podcasty. Do sluchátek či repráčků si můžete nyní pustit talk show Davida Hrbka, zahájení našich výstav či rozhovory se zajímavými umělci. Pokud se raději díváte na videa, tak určitě navštivte Youtube kanál Muzea umění.
O aktuláním dění v Muzeu umění a dopadech vládních opatření na jeho chod se pak dozvíte vždy z webu muo.cz, muzejního facebooku a twitteru.