AKTUALITA | 23. 2. 2016 Do 7. dubna bude uzavřené Muzeum moderního umění. Důvodem je probíhající rekonstrukce budovy. Vstupenky na akce v Divadle hudby a Mozarteu si však i nadále můžete zakoupit v pokladně v obvyklých časech.

AKTUALITA | 23. 2. 2016

Do 7. dubna bude uzavřené Muzeum moderního umění. Důvodem je probíhající rekonstrukce budovy. Vstupenky na akce v Divadle hudby a Mozarteu si však i nadále můžete zakoupit v pokladně v obvyklých časech. Arcidiecézní muzeum Olomouc je otevřené.

S ukončením výstavy Zbyňka Sekala (14. února) se uzavřely také všechny výstavní sály Muzea moderního umění. Provoz omezila generální rekonstrukce střechy a fasády, jejíž součástí je také oprava oken v některých výstavních sálech. První výstavou, kterou v letošním roce bude muzeum hostit, bude od 7. dubna reprezentativní přehlídka nejcennějších rukopisů ze sbírek Vědecké knihovny v Olomouci nazvaná Chrám věd a múz.

Rekonstrukce však bude pokračovat až do října. Například v létě budova získá novou fasádu. Opravenou budovu veřejnosti představíme 27. října, při příležitosti 100. výročí původní rekonstrukce objektu, který v roce 1916 navrhl architekt Jaroslav Kovář starší.