AKTUALITA | 1. 9. 2020 Obliba workshopů Co umění umí a Ateliér 6+ neustále roste a i přes loňské rozšíření nabídky o další termíny musíme už nyní ohlásit jejich plnou obsazenost až do prosince. Děkujeme rodičům i dětem za zájem a omlouváme se těm, na které se tentokrát nedostalo.

AKTUALITA | 1. 9. 2020

EDU na doma

Lektoři MUO připravili dětem také aktivity pro domácí výtvarnou činnost. Stačí si jen pustit jedno z videí z cyklu EDU na drátě, nechat se inspirovat pracovními listy z časopisu Muzeion či projektem Tvoříme doma.

Nechat se inspirovat velkými umělci, zkusit něco nového a naučit se zajímavé výtvarné postupy a techniky, to vše umožňují nejmenším návštěvníkům Muzea umění workshopy Co umění umí (pro děti do 6 let) a Ateliér 6+ (pro děti nad 6 let). 

Tvůrčí workshopy pro rodiny s dětmi patří už několik let ke stálé nabídce edukačního oddělení Muzea umění Olomouc a těší se velké oblibě ze strany veřejnosti. Na přetrvávající zájem, kterému často nestačí kapacitní možnosti programů, se samozřejmě snaží edukační oddělení reagovat. V loňském roce tak byla rozšířena nabídka Ateliéru 6+ o nové termíny. I přesto už nyní musíme oznámit téměř plnou obsazenost u všech workshopů až do konce roku. Poslední volná místa jsou pouze na dopolední programy z cyklu Co umění umí, které začínají v 10 hodin.

„Zájem dětí i rodičů o naše workshopy mi dělá velkou radost a chtěla bych jim za něj poděkovat. To, že se k nám návštěvníci pravidelně vrací, je vždy největší pochvalou,“ uvedla lektorka workshopů Terezie Čermáková.

Zájemci, na které se z kapacitních důvodů nedostalo, nemusí věšet hlavu. U všech termínů je možné se zapsat ještě na listinu náhradníků. Stačí napsat zprávu na cermakova@muo.cz, a pokud se místo uvolní, bude vás lektorka ihned informovat.