AKTUALITA | 29. 4. 2016 Dvaadvacet studentů Střední školy uměleckoprůmyslové v Uherském Hradišti a zlínského Ateliéru animované tvorby při Univerzitě Tomáše Bati se nechalo inspirovat výstavou Chrám věd a múz a vytvořili krátké animované spoty s využitím iluminace Izraelité sbírají manu z Bible boskovické z 15. století.

AKTUALITA | 29. 4. 2016

Dvaadvacet studentů Střední školy uměleckoprůmyslové v Uherském Hradišti a zlínského Ateliéru animované tvorby při Univerzitě Tomáše Bati se nechalo inspirovat výstavou Chrám věd a múz a vytvořili krátké animované spoty s využitím iluminace Izraelité sbírají manu z Bible boskovické z 15. století. Všechny si můžete prohlédnout na muzejním kanálu You Tube.

Při příležitosti výstavy Chrám věd a múz, která představuje poklady z fondů Vědecké knihovny v Olomouci, vyzvala lektorka Muzea umění Olomouc Hana Lamatová ke spolupráci animátory Šárku Vlčkovou a Radima Ševčíka – absolventy Ateliéru animované tvorby ve Zlíně. Pro propagační účely rozpohybovali iluminaci z Bible boskovické – Samsona bojujícího se lvem

„Radim Ševčík učí na Střední škole uměleckoprůmyslové v Uherském Hradišti a vznikl tak nápad vyzvat k práci s iluminacemi studenty. Oslovili jsme i Lukáše Gregora ze zlínského Ateliéru animované tvorby a výsledkem je více než dvacet krátkých filmů. Všem studentům, ale samozřejmě taky pedagogům patří velký dík,“ řekla Lamatová. Klipy, v nichž studenti využili další iluminaci z Bible boskovické, a to Izraelité sbírají manu, můžete vidět na YouTube kanálu, webu a sociálních sítích Muzea umění Olomouc. A můžete rozhodnout o tom, které filmy se nejvíce povedly. O jejich pořadí bude rozhodovat počet označení „líbí se“.

Výstava Chrám věd a múz, která se koná při příležitosti 450. výročí založení Vědecké knihovny v Olomouci, trvá do 12. června. Vše o výstavě se dozvíte na www.chramvedamuz.cz