AKTUALITA | 23. 8. 2018 Legenda světové hudby, držitel ceny Grammy, polský skladatel Krzysztof Penderecki zahájí 20. září svým koncertem s krakovskou filharmonií olomouckou výstavu Rozlomená doba 1908 – 1928. Lístky na unikátní hudební zážitek jsou už v prodeji.

AKTUALITA | 23. 8. 2018

Legenda světové hudby, držitel ceny Grammy, polský skladatel a dirigent Krzysztof Penderecki zahájí 20. září svým koncertem s krakovskou filharmonií v kostele Panny Marie Sněžné výstavu Rozlomená doba 1908 – 1928| Avantgardy ve střední Evropě a zároveň jubilejní 25. ročník Podzimního festivalu duchovní hudby. Lístky na tento unikátní hudební zážitek jsou už v prodeji. Součástí tohoto balíčku je i neveřejná vernisáž výstavy v Muzeu moderního umění v 19 hodin.

„V kostele Panny Marie Sněžné jsou nádherné prostory,“ uvedla sbormistryně Teresa Majka-Pacanek, která Olomouc navštívila společně s ředitelem krakovské filharmonie Bogdanem Toszou. „Pan Pendercki bude nadšený,“ doplnila na adresu dirigenta, pro něhož bude vystoupení oslavou letošních pětaosmdesátin. 

Pro koncert bude nutné vyrobit speciální pódium o rozloze zhruba padesáti metrů čtverečních, tak aby se na něj vešlo zhruba sto padesát hudebníků a zpěváků. Už na začátku května, tak architekt řešil, jak by pódium mělo vypadat.

Krzysztof Penderecki uvede v Olomouci společně s Krakovskou filharmonií, smíšeným a chlapeckým sborem svou světoznámou skladbu Credo, za níž obdržel v roce 2001 Cenu Grammy za nejlepší sborové dílo.

Projekt je spoluorganizován Institutem Adama Mickiewicze, který působí pod značkou Culture.pl v rámci mezinárodního kulturního programu POLSKA 100, který doprovází stoletou obnovu nezávislosti Polska. Tento program je financován Ministerstvem kultury a národního dědictví Polské republiky v rámci víceletého programu NIEPODLEGŁA 2017–2021.

 

REZERVACE LÍSTKŮ ZDE

Rezervované vstupné je možné zaplatit převodem, podrobné informace na pokladně MUO, tel. 585 514 241.