AKTUALITA | 29. 7. 2019 Snímek Filipa Křivánka Václav, který vznikl loni na podzim v rámci projektu VARY(ACE), se probojoval až na Letní filmovou školu v Uherském Hradišti. Diváci jej uvidí už dnes v 17 hodin v kině Mír.

AKTUALITA | 29. 7. 2019

Výstavu Rozlomená doba 1908-1928 doprovázelo několik unikátních projektů a jedním z nich byla filmová přehlídka VARY(ACE). Amatérští filmaři si díky ní mohli vyzkoušet natočit krátký film s profesionálními herci Petrou Špalkovou, Janem Dolanským, Miroslavem Krobotem, Barborou Polákovou a Pavlem Liškou a pod dohledem profesionálních filmařů jako Petr Zelenka, Jan Malíř, či Jan P. Muchow.

Jedním ze vzniklých snímků je i Václav Filipa Křivánka, který bude už dnes od 17 hodin k vidění v kině Mír v rámci Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Odehrává se v katedrále, kde se na „neutrální půdě“ potkávají mladá matka (Bára Poláková) se svým bratrem (Pavel Liška). Potřebují si promluvit o vztahu malého Václava s otčímem. Film tak tematicky zapadá do bloku studentských filmů s jedním hlavním jmenovatelem – mladé matky. Ty se musejí vypořádávat nejen s nespolehlivými otci svých dětí, ale také s nástrahami samotného života.

Ve videu si můžete připomenout, jak vypadalo natáčení všech snímků vzniklých pod hlavičkou projektu VARY(ACE)

Filip Křivánek