AKTUALITA | 29. 4. 2021 Komise Národní soutěže Gloria musaealis zavítala do Muzea umění Olomouc, které se uchází o nejvyšší muzejní ocenění v České republice se svým výstavním projektem O městě, krajině, umění | Olomouc 1919 – 1989.

AKTUALITA | 29. 4. 2021

Komise Národní soutěže Gloria musaealis zavítala do Muzea umění Olomouc, které se uchází o nejvyšší muzejní ocenění v České republice se svým výstavním projektem O městě, krajině, umění | Olomouc 1919 – 1989.

„Pro mě je obdivuhodná pestrost výtvarného života i kvalita architektonické tvorby, kterou výstava představuje. Myslím si, že je důležité ukázat jména, která často jsou ve vzdálené perspektivě někde na okraji, ale z hlediska Olomouce to jsou nesmírně důležité osobnosti. Například Alois Kučera, jeho význam pro lokální výtvarnou scénu byl obrovský a nejen Kučera, ale spousta podobných osobností a jejich děl je zde k vidění. Právě to mě hrozně bavilo, je to úžasné,“ uvedl Radim Vondráček, předseda soutěžní komise po návštěvě v Olomouci.

Výsledky XIX. ročníku soutěže by měly být vyhlášeny 17. června 2021 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Datum vyhlášení může být ale ještě s ohledem na stávající situaci a dosavadní vývoj opatření přijatých v souvislosti s koronavirovou pandemií změněno.

„Letošní ročník je opravdu velmi silný, navštívili jsme mnoho zajímavých výstav a vybrat vítěze nebude nic lehkého,“ zdůraznil Vondráček.