AKTUALITA | 13. 1. 2016 Nový časopis Muzea umění s názvem Muzeion je pomalu rozebrán. Podle reakcí na sociálních sítích příznivce umění potěšil. Zeptali jsme se proto na Muzeion i „kulturních profesionálů“: Jak se vám líbí?

AKTUALITA | 13. 1. 2016

Nový časopis Muzea umění s názvem Muzeion je pomalu rozebrán. Podle reakcí na sociálních sítích příznivce umění potěšil. Zeptali jsme se proto na Muzeion i „kulturních profesionálů“: Jak se vám líbí? 

Radim Schubert
vedoucí oddělení kultury Magistrátu města Olomouce

Nejvíce mě zaujala jeho podoba. Odebíral jsem i předchozí bulletin, ale nový časopis se s ním nedá srovnat obsahem, rozsahem ani velikostí. Je to reprezentativní materiál, který představuje práci Muzea umění a jeho lidí. Líbí se mi grafickým zpracováním i netradičním, řekl bych mimořádným, formátem.  

Petr Nerušil
ředitel festivalu Divadelní Flora Olomouc

Osobně považuji za důležité, že taková instituce, jakou je Muzeum umění, má svůj vlastní časopis. Jsem rád, že jsem ho nepřehlédl v olomouckých kavárnách, kam rád chodívám. Je to možná i jeho formátem. Skoro by se hodilo mít uvnitř i plakát třeba s nějakou reprodukcí. 

Lenka Prucková
ředitelka Knihovny města Olomouce

Pro mě je rozhodující první dojem. Líbí se mi ta neotřelost a retro styl titulní strany, který koresponduje s aktuální výstavou. Obsahově je na výši, doufám, že se vám to podaří udržet i v budoucnu. Graficky je povedený, jen některé stránky se mi zdály až moc barevné. Z naší knihovny zmizel rychle, čtenáře zajímal. A tím, že mě zaujal od začátku, budu jej určitě číst i v budoucnu.

První číslo časopisu Muzeion
je nyní i ke stažení v elektronické podobě (stačí kliknout na obrázek).