Aktualita | 2. 4. 2020 Březnové loutkové představení Muzea umění se konat nemohlo, smutné byly děti i naše produkční Pavlína Wolfová. Ta ale nezahálela a vymyslela, jak dostat loutky až k vám domů, a to s celým divadlem. Podívejte se, co si pro vás s ilustrátorkou Radkou Martincovou připravila.
Aktualita | 2. 4. 2020 Milé děti, zdravím vás i vaše rodiče, každý měsíc se setkáváme na loutkovém představení v Muzeu umění v Olomouci (MUO). Někteří z vás zůstávají i na divadelní dílnu. Ale teď je divadlo a celé muzeum umění zavřené, dokonce i školy zamkly svá vrata. My jsme doma, což je prima, jen když to netrvá dlouho. Loutky a pimprlata teď nehrají. To ale neznamená, že si nějakou loutkovou špumprnádu nemůžeme zahrát doma!

Divadlo začíná! POZOÓR, NAHAZUJI, CHYTEJTE! – KDO SE CHYTÍ, JE LAPEN LOUTKOVOU NITÍ!

Pošlete nám na naše facebookové stránky MUO Live fotografie a videa se svými divadly, ať se můžeme i nadále navzájem inspirovat.

 Divadlo je hra a my si hrajeme rádi! A brikule se dají dělat kdekoliv a s čímkoliv. V divadle, v muzeu, na ulici, doma … ráno, večer, po „o“ … s loutkou, hrncem, papírem. Když zavřeli MUO, stála jsem na vylidněném náměstí, posadila se ke kašně a jen koukala. Ani v době letních prázdnin není Olomouc tak prázdná! Taky je mnohem tepleji a každá kašna je plná vody, jejich chrliče tryskají vodní prameny do nebe, ale ony padají zpět na hladinu (to je ta mocná fyzika). Vzduch je pak vlahý a je-li klid, jako teď na náměstí, přilétají ptáci, aby se napili. Teď jsem na náměstí jen já, ticho a prázdná kašna. Přiznám se, že jsem si jí nikdy mnoho nevšímala. Velká kašna, malého Tritóna! Představuji si, jak Tritón, neposedné dítko mořských božstev ze starověkého Řecka, drandí ve své mušli po nekonečné hladině moře. Do mušle zapřahá vodní psy a občas vyřídí nějakou zprávu, je přece posel mořských božstev! Ale hlavně si hraje! Někdy trochu zlobí a troubí na lasturu. Tradááá – a vlny se rozdivočí a moře se vaří! Nebo jen jemně: tramtadadá – jako když pohladí a vlnky jen poťouchle skotačí! Taky si hraje s rybami a mořskou havětí …

Jak na divadlo?

(Pro divadelní manuál stačí kliknout na fotografii)

Divadlo

(Papírové divadlo pro vystřižení je ZDE)

Šupinky pro bystré hlavičky

(Pracovní listy najdete po kliknutí na fotografii)

Přeji vám krásnou hru, tvořivé zkoušení a libé skotačení. Práce je mnoho, nespěchejte, vše má svůj čas. Děkuji ilustrátorce Radce Martincové za skvostné divadlo. Zdravím vás a těším se na viděnou  Pavlína Wolfová