AKTUALITA | 5. 8. 2021 David inspirující – to je podtitul 8. ročníku festivalu barokní kultury Hortus Magicus, který už v sobotu 7. 8. ovládne Arcibiskupský zámek Kroměříž a Podzámecku zahradu.

AKTUALITA | 5. 8. 2021

David inspirující – to je podtitul 8. ročníku festivalu barokní kultury Hortus Magicus, který už v sobotu 7. srpna. ovládne kroměřížskou zámek a Podzámecku zahradu. 

Po celý den konání festivalu mohou návštěvníci využít nabídky stálého programu Podzámecké zahrady, užít si její scenérie překvapující sítí vodních kanálů, rybníků, zookoutkem či množstvím romantických staveb. Především se, ale mohou zaposlouchat do příběhů či libých tónů hudby a nechat se vtáhnout do her s Toy Machine. Připraveny budou také ukázky aranžování květin pod taktovkou renomovaných floristů.

Téma letošního festivalu je David inspirující. Vychází z oratoria Carla Ditterse il Davide, které návštěvníky bude provázet po celou dobu festivalu. V tomto vyprávění o odvaze, víře a smělosti ožívá jeden z nejznámějších biblických příběhů. David, mladý pastýř, který má rád hudbu a poezii, vůbec nevypadá jako zachránce národa. Ale když se téměř třímetrový obr Goliáš rouhá Bohu, mladý David ani chvíli neváhá a ve víře se postaví obrovi tváří v tvář.

Více informací najdete ZDE.