AKTUALITA: 04 04 2022 Francouzský velvyslanec v ČR Alexis Dutertre zavítal do MUO. Jednal zde s předsedkyní českého výboru ICOM a zástupkyní ředitele MUO Ginou Renotière o Generální konferenci ICOM a setkal se i s ředitelem MUO Ondřejem Zatloukalem.

AKTUALITA: 04 04 2022

V minulém týdnu zavítal do Muzea umění Olomouc francouzský velvyslanec v České republice Alexis Dutertre. Jednal zde s předsedkyní českého výboru ICOM a zástupkyní ředitele MUO Ginou Renotière o přípravách Generální konference ICOM, kterou už letos hostí Česká republika. Setkal se ale také s ředitelem MUO Ondřejem Zatloukalem a seznámil se s projektem Středoevropského fóra Olomouc (SEFO), který muzeum dlouhodobě připravuje a přizpůsobuje mu také svůj výstavní plán, jak dokazuje aktuální výstava Domov a svět.

„Pana velvyslance velmi oslovila díla francouzsko-maďarského umělce, ikony op-artu Victora Vasarelyho, která máme ve svých sbírkách a veřejnosti je představujeme také v naší stále expozici Století relativity. Ta se totiž do olomouckých sbírek dostala díky naší velmi úzké spolupráci s umělcovým vnukem Pierrem Vasarelym a Fondation Vasarely v Aix-en-Provence,“ prozradila Gina Renotière.