AKTUALITA | 12. 9. 2016 V pátek a sobotu se Muzeum umění Olomouc otevřelo zdarma veřejnosti. Dny evropského kulturního dědictví 2016 přinesly atraktivní program v obou částech, tedy v Muzeu Moderního umění v Denisově ulici i v Arcidiecézním muzeu na Václavském náměstí.

AKTUALITA | 12. 9. 2016

V pátek a sobotu se Muzeum umění Olomouc otevřelo zdarma veřejnosti. Dny evropského kulturního dědictví 2016 přinesly atraktivní program v obou částech, tedy v Muzeu Moderního umění v Denisově ulici i v Arcidiecézním muzeu na Václavském náměstí.

Čtyři živly a alchymistické značky – ty provázely samoobslužný program pro děti a dospělé Elementum není hra! Byla to podivuhodná cesta, která ukázala putujícím návštěvníkům výtvarné umění takové, jaké skutečně je. 

Lidé si prohlédli původní výzdobu zadní strany kabiny ceremoniálního kočáru biskupa Ferdinanda Julia Troyera, zhlédli divadelní improvizace i Shakespeara v podání divadelníků z denního stacionáře DC 90 a režii Jiřího Přivřela.

Na terase koncertovalo trio Tři ve při, David Hrbek provázel výstavou Jindřicha Štreita a David Böhm s Jiřím Frantou předvedli v Divadle hudby procesuální kresbu. Děti si pak na parkáně vyzkoušely i nevšední kresbu bublifukem. 

Autoři fotografií: Markéta Ondrušková a Zdeněk Sodoma