AKTUALITA | 30. 11. 2017 Nový film z dílny Miroslava Krobota a Lubomíra Smékala – Kvarteto právě vstupuje do kin a máte se opravdu na co těšit. Herecké hvězdy jako Barbora Poláková, Lenka Krobotová či Jaroslav Plesl se totiž ukáží v krásných prostorách Arcidiecézního muzea Olomouc.

AKTUALITA | 30. 11. 2017 

Kvarteto – nový film z dílny Miroslava Krobota a Lubomíra Smékala dnes vstupuje do kin. Diváky zavede do rodného města hlavních hrdinů – Olomouce. Příběh čtyř muzikantů, třicátníků, kteří se snaží v životě najít pocit štěstí, natáčel úspěšný režisér hned na několika místech ve městě, využil soukromé byty, hospodu Ponorka, Klášterní Hradisko, neředínský hřbitov a také Arcidiecézní muzeum Olomouc.

Herci jako Barbora Poláková, Lukáš Melník, Zdeněk Julina či Jaroslav Plesl se tak divákům ukáží například ve vzácném kočáře kardinála Troyera, v prostorách Nové síně či Nového sklepení. Film se jen Arcidiecézním muzeu natáčel čtyři dny.

Kvarteto se podle Miroslava Krobota vztahuje ke generaci třicátníků, ale téma se rozhodně netýká jen jí. Příběh vypráví o čtveřici mladých hudebníků, kteří se připravují na koncert svého kvarteta. Různorodé hrdiny spojuje láska k hudbě a touha po štěstí. Problém je do jisté míry v tom, že pro každého z nich znamená štěstí něco jiného. Vedoucím kvarteta je Robert (Lukáš Melník), který se nedokáže odvázat, a ač nerad, často podléhá své manipulativní matce, dalším členem kvarteta je Robertova atraktivní a poněkud nevyrovnaná partnerka Simona (Barbora Poláková), která dosti znatelně nabourává Robertův životní řád. Pak je tu zábavný Tomáš (Jaroslav Plesl), který přitahuje neobvyklé situace, ale působí poněkud nezrale a nakonec o něco starší a introvertní „Funés“ (Zděnek Julina), který si libuje v historii. Se členy kvarteta se přátelí tzv. „Batrflaj“ (Pavlína Štorková) a na scéně se objevuje i sympatická psycholožka v podání Lenky Krobotové. V roli Robertovy matky diváci uvidí Janu Štěpánkovou a číšníka kultovní hospody Ponorka ztvární Jiří Schmitzer.

Scénář k filmu Miroslav Krobot napsal znovu s bývalým spolužákem z gymnázia a psychologem Lubomírem Smékalem, se kterým už natočil film Díra u Hanušovic.

Kdo si chce na vlastní oči prohlédnout místa, kde se Krobotovo Kvarteto odehrává, tak stačí jen zamířit do Arcidiecézního muzea Olomouc. Otevřeno máme denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Navíc nedělní vstup je úplně zdarma.