AKTUALITA | 20. 1. 2020 Návštěvníci MUO se i letos mohou těšit na mimořádné výstavy. Už ve čtvrtek je čeká první výstava připravena edukačním oddělením. Arcidiecézní muzeum připomene v létě Jana Sarkandra i Jana Nepomuckého a podzim se ponese v duchu prvního olomouckého Trienále.

AKTUALITA | 20. 1. 2020

Rok 2020 bude v Muzeu umění opět rokem velkých výstav. Tou největší bude podzimní Trienále středoevropské kultury a umění, což je nový výstavní formát, kterým muzeum doplní svůj dlouhodobý zájem o středoevropský kulturní region, soustředící se pod značkou SEFO. Návštěvníci se v jeho rámci mohou těšit mimo jiné i na díla průkopníka počítačového umění v Polsku Jana Pamuły. V Arcidiecézním muzeu Olomouc už ve čtvrtek začne vůbec první výstava plně v dikci lektorů edukačního oddělení. Na jaře se zde pak představí jako host Galerie a muzeum litoměřické diecéze. Léto bude patřit dvěma Janům – Janu Sarkandrovi a Janu Nepomuckému. 

Muzeum moderního umění nabídne návštěvníkům Umění tapisérie i další pohledy do muzejních sbírek – Šero i jas či Jiří Kolář: Babyluna. Středoevropské umění pak připomenou výstavy Fotoblok | Střední Evropa ve fotografických kniháchMatej Krén KNIHY / OBRAZY.

Zajímavý je i výstavní program Arcidiecéního muzea v Kroměříži, který vám nabídne detailnější pohled na Pannu Marii Křtinskou a kroměřížský zámek v proměnách století.