AKTUALITA | 20. 10. 2020 Letošní ročník festivalu Dny židovské kultury zasáhla vládní opatření, kvůli nim se přesunul do online světa a tam se s vámi dnes také rozloučí, a to hned dvěma snímky – Pizza v Osvětimi a Byt v Berlíně.

AKTUALITA | 20. 10. 2020

Letošní ročník festivalu Dny židovské kultury zasáhla vládní opatření, kvůli nim se přesunul do online světa a tam se s vámi dnes také rozloučí, a to hned dvěma snímky – Pizza v OsvětimiByt v Berlíně.

Prvně jmenovaný film Moshe Zimmermanna se zaměřuje na diference mezigeneračního vnímání šoa. Čeká vás příběh Dannyho Chanocha, který v mládí prošel pěti koncentračními tábory a nyní se snaží přesvědčit svou rodinu, aby spolu s ním navštívila místa spojená s tragickými událostmi. Film můžete sledovat od 17.00 na http://servisff.upol.cz/stream/

Snímek Byt v Berlíně se zaměří na současný trend mezi mladými Izraelci, kteří se ve snaze znovuobjevit a porozumět traumatům předchozích generací stěhují na přechodnou dobu do Německa. Přenos začíná ve 20.00 na http://servisff.upol.cz/stream/  .

Pokud jste nestihli nějakou z přednášek doprovázejících letošní festival stačí kliknout ZDE.