AKTUALITA | 27. 11. 2017  Divadlo architektury se tentokrát zaměří na fenomén kolektivních domů. Dotkne se i toho olomouckého a jeho peripetií. Diváci se mohou těšit na Martinu Mertovou, která je provede pořadem plným dokumentů o společném bydlení a chybět nebude ani unikátní divadelní představení.

AKTUALITA | 27. 11. 2017 

Jak to vlastně bylo s olomouckým „hotelákem“? Peripetiemi olomouckého domu hotelového bydlení vás od počátečního nadšení až k úsměvné skepsi provede pomocí dokumentárních materiálů Martina Mertová. Divadlo architektury tak doprovodí výstavu v Muzeu moderního umění Bydlet spolu | České kolektivní domy.

Návštěvníci čtvrtečního Divadla architektury se mohou těšit na výpovědi prvních obyvatel olomouckého kolektivního domu a také na archivní materiály, které připomenou jeho výstavbu.

„Čtvrteční komponovaný večer přinese také úryvky z nedávného rozhovoru s architektem Karlem Dolákem, jedním z autorů olomouckého hotelového domu,“ připomíná Martina Mertová, průvodkyně pořadem.

Chybět nebude ani zábava. Členové spolku Za krásnou Olomouc právě zkouší divadelní skeč. „Ta nás přenese do televizního studia v roce 1962. Co se v archivech České televize nedochovalo, vám naservírujeme pěkně zčerstva,“ směje se Martina Mertová.

Divadlo architektury pak diváky ve druhé polovině večera zavede i do současnosti a budoucnosti kolektivního bydlení. „Řekneme si, zda má koncept kolektivního bydlení nějaké pokračovatele v současnosti. A představíme si pojmy coops, cohausing, Baugruppe nebo sdílené bydlení,“ dodává Mertová.

Večer věnovaný kolektivnímu bydlení začne v Divadle hudby ve čtvrtek 30. listopadu v 18 hodin.

Pořádá Muzeum umění Olomouc ve spolupráci se spolkem Za krásnou Olomouc.