AKTUALITA | 13. 10. 2017 Dvacet sedm let nezažila Olomouc svěcení biskupa. V sobotu 14. října se to ale změní, v katedrále sv. Václava budou vysvěcení hned dva pomocní biskupové. Při této příležitosti bude vstup do Arcidiecézního muzea po celou sobotu zdarma.

AKTUALITA | 13. 10. 2017

Svěcení dvou pomocných biskupů olomoucké arcidiecéze umožní po celou sobotu všem návštěvníkům vstup do Arcidiecézního muzea zdarma. Jedná se totiž o událost, která se v Olomouci naposledy děla před dlouhými sedmadvaceti lety.

Samotné biskupské svěcení Mons. Antonína Baslera a Mons. Josefa Nuzíka začne v katedrále sv. Václava v sobotu v 10 hodin. Svěcení jim udělí metropolita moravský a arcibiskup olomoucký Jan Graubner, poté co je pomocnými biskupy v červenci jmenoval papež František.

Očekává se několik tisíc věřících

Samotného svěcení by se pak měla účastnit většina českých a moravských biskupů. Přijet by ale měli také hosté z Polska, Německa nebo Slovenska. Už od sobotního rána se očekává v katedrále sv. Václava a na prostranství před ní velký počet věřících, a to až několik tisíc. Pro ně budou připraveny velkoplošné obrazovky v katedrále i před ní. Všem návštěvníkům svěcení, ale nejen jim bude Arcidiecézní muzeum plně k dispozici, včetně vzácných děl v tamější obrazárně, klenotnice nebo velkolepého kočáru biskupa Troyera. Neváhejte a využijte bezplatného vstupu do míst, kterými znovu prochází historie.