AKTUALITA | 15. 11. 2016 Do třetice byl včera hostem populární talk show Davida Hrbka DH v DH výjimečný fotograf. Po Jindřichu Štreitovi a Tomki Němcovi usedl do „křesla pro hosta“ fotoreportér Jan Šibík.

AKTUALITA | 15. 11. 2016

Do třetice byl včera hostem populární talk show Davida Hrbka DH v DH výjimečný fotograf. Po Jindřichu Štreitovi a Tomki Němcovi usedl do „křesla pro hosta“ fotoreportér Jan Šibík. Zhruba padesáti posluchačům vyprávěl nejen o fotografování válečných konfliktů nebo syrských uprchlíků.

„Byl to velice příjemný rozhovor s řadou zajímavých míst,“ zhodnotil včerejší talk show David Hrbek. Překvapila jej například Šibíkova odpověď na otázku, co jej na fotografování v krizových oblastech nejvíce zajímá. „Říkal, že pro něj není ani tak podstatný výsledek, tedy fotografie samotné, ale situace, v nichž vznikají. Okamžiky fotografování jej údajně velmi obohacují. A pokud vzniknou kvalitní fotografie, je to bonus,“ vzpomněl moderátor.

Jan Šibík byl posledním hostem DH v DH v letošním roce. Tipy na další hosty talk show už Hrbek má, ale zatím je nechce zveřejňovat. „Chci oslovit významnou spisovatelku. Ve hře je také jedna fotografka. Na konkrétní jména je ale brzo,“ řekl. Konkrétní obrysy bude mít plán do konce listopadu.