AKTUALITA: 01 06 2022 Workshop v Otevřeném ateliéru, dárky pro domácí tvoření a volný vstup do všech výstav MUO. Takový bude letošní Den dětí v režii lektorů Muzea umění. Přijďte si jej k nám užít!

AKTUALITA: 01 06 2022

Den dětí v Muzeu umění nabídne speciální workshop Otevřený ateliér, volný vstup do výstav a především dárky ve formě kolekce výpravných pracovních listů. 

„Už od března, každou středu v dopoledních a odpoledních hodinách, probíhají v lektorském ateliéru Muzea moderního umění volně přístupné výtvarné dílny pro děti s rodiči. Od počátku se staly pravidelnými návštěvníky také ukrajinské děti. Cílem lektorů je nabídnout prostřednictvím otevřených ateliérů všem zúčastněným prostor pro smysluplnou tvůrčí činnost a odpočinek v přátelském prostředí. V rámci těchto programů proběhne letos také dětský den, který bude pro účastníky v lecčems výjimečný. Kromě speciální výtvarné dílny je pro ně připraven dárek na domácí tvoření. Kolekce výpravných pracovních listů přináší shrnutí vybraných témat, jež připravili lektoři pro dětské stránky časopisu Muzeion v působivé grafické úpravě Petra Šmalce.“ říká vedoucí edukačního oddělení MUO Marek Šobáň.

Stejně jako vloni MUO spolupracuje na vydání souboru pracovních listů s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého. Zájemci si je mohou vyzvednout hned ve středu 1. června při programu v muzejním ateliéru, během tohoto a dalších dnů také na pokladně Muzea moderního umění, na Informacích v hlavní budově Pedagogické fakulty UP na Žižkově náměstí, na pokladně Uměleckého centra UP (Konvikt) a v UPointu na Horním náměstí v Olomouci. Pracovní listy budou dostupné do vyčerpání zásob, proto neváhejte přijít včas. 

Muzeum umění oslaví Den dětí také tradičním volným vstupem do všech otevřených výstav.