AKTUALITA | 25. 8. 2016 Muzeum umění připravilo v Divadle hudby desítku loutkových inscenací pro školní rok 2016/2017. Pohádka Golem a alchymisté přivítá nejmenší diváky i s jejich rodiči v sobotu 24. září. Po představení je pro děti připravena ještě pohádková dílna a v následujícím týdnu jsou vždy připravena představení pro mateřské a základní školy.

AKTUALITA | 25. 8. 2016

Muzeum umění připravilo v Divadle hudby desítku loutkových inscenací pro školní rok 2016/2017. Pohádka Golem a alchymisté přivítá nejmenší diváky i s jejich rodiči v sobotu 24. září. Po představení je pro děti připravena ještě pohádková dílna a v následujícím týdnu jsou vždy připravena představení pro mateřské a základní školy.

Letos se v Olomouci představí renomované soubory, mezi něž patří pražské Buchty a loutky, Divadlo Drak z Hradce Králové nebo Teátr Víti Marčíka. 

„Inscenace loutkového divadla vnímáme jako nástroj, který vzdělává, vychovává, motivuje k činnosti a udržuje pozornost dětí. Loutkové divadlo se v dnešní době stává raritou, a proto se snažíme zprostředkovat jak nejmenším divákům, tak i dospělým jeho nejrůznější podoby a formy – marionety, maňásky, javajky, stolové, vařečkové či stínové loutky,“ uvedla za Divadlo hudby Sanchir Ganbaatar.

Celý program loutkových představení najdete ZDE nebo si jej můžete níže stáhnout v PDF.

Nebo si program prolistujte zde:

 

V případě zájmu o hromadné školní představení si prosím stáhněte objednávkový list a přehled pohádek. Vyplněný objednávkový list pak zašlete na e-mailovou adresu ganbaatar@olmuart.cz.