AKTUALITA | 29. 5. 2017 Biskup Karel, Lesní království, Lupič nebo třeba výstup do věžičky. Malí návštěvníci se v Muzeu umění Olomouc mohou 1. června těšit na den plný zábavy i poznání, a to vše samozřejmě zdarma.

AKTUALITA | 29. 5. 2017

Malí návštěvníci se v Muzeu umění Olomouc mohou 1. června těšit na den plný zábavy i poznání, a to vše samozřejmě zdarma.

Na Mezinárodní den dětí si mohou rodiče s dětmi vyzkoušet novinku v Arcidiecézním muzeu – animovanou aplikaci v tabletech plnou soutěží a her. Biskup Karel, který je hlavním hrdinou aplikace, provede zájemce svým snem a zadá jim nejrůznější úkoly. Pro ty, kteří chtějí objevovat nejvzácnější exponáty společně s biskupem Karlem, je v knihovně Arcidiecézního muzea připravena třicítka tabletů.

V Arcidiecézním muzeu se můžete podívat také na neobvyklou audiovizuální projekci Pavla Mrkuse, která proměnila gotickou křížovou chodbu v rudý digitální svět.

V Muzeu moderního umění čeká na děti tvořivá dílna Lesní království. Téma je jasné – les, jeho tajemná zákoutí, barvy, vůně a atmosféra. Malí účastníci budou totiž hledat inspiraci na výstavě Fascinace skutečností a v hyperrealistickém ztvárnění lesa. První workshop proběhne v 10 dopoledne, druhý začíná v 16 hodin. (Počet míst je omezený. Rezervace: Michaela Soukupová, soukupova@olmuart.cz, tel: 585 514 299)

Těm, kteří by rádi oslavili Den dětí ve větších výšinách, bude k dispozici věžička Muzea moderního umění, kam se dostanou přes zajímavou stálou expozici Století relativity.

Ještě jednu novinku nabízíme: po římse Muzea moderního umění ručkuje Lupič se vzácným úlovkem v batůžku, ale ať se snaží, jak se snaží, nemůže se dostat dolů. A tak funí a nadává. Socha, která je nejnovějším dílem Davida Černého, se na svou pouť vydává každou celou hodinu od 9 do 21 hodin.