AKTUALITA: 29 05 2023 Ve čtvrtek 1. června bude již tradičně vstup do všech výstav MUO zdarma, ale to není to jediné, co muzeum nadělí dětem k jejich svátku. Mohou se totiž těšit na nové interaktivní prvky i workshop s králíky!

AKTUALITA: 29 05 2023

Ve čtvrtek 1. června bude již tradičně vstup do všech výstav MUO zdarma, ale to není to jediné, co muzeum nadělí dětem k jejich svátku. Mohou se totiž těšit na nové interaktivní prvky i workshop s králíky!

Ušaté dobrodružství

V Muzeu moderního umění oslavíme Den dětí workshopem inspirovaným tvorbou Zorky Ságlové a králíky, a to kreslenými, lepenými, razítkovými i živými, a právě živí králíci budou hvězdami odpoledne. Workshop startuje ve 14:00 a naši lektoři i králíci vám budou k dispozici do 17:00.

Slovní mrak a archeologický trenažer

Na své si přijdou ale i návštěvníci Arcidiecézního muzea, kde jsme připravili hned dvě interaktivní novinky. Tou první je Slovní mrak, multimediální instalace pracující se zvukem, světlem, slovy. Vaše myšlenky a slova totiž po vymezenou dobu přepíše mezi zdi okrouhlé věže.

Malí zvídavci si pak užijí i archeologický trenažer, pomocí něhož si mohou vyzkoušet práci archeologa a objevit pod vrstvou násypu několik keramických nádob. Jde o přesné kopie více než pět tisíc let starých nádob, které byly nalezeny při rekonstrukci Arcidiecézního muzea v těsné blízkosti zídky kapitulní zahrady. Originály těchto vzácných nálezů můžete spatřit v nové půdní expozici Zde se nacházíte, do které, podobně jako do všech výstav MUO, bude na Den dětí vstup zdarma!