AKTUALITA | 5. 12. 2018 Herec, architekt a spisovatel David Vávra dorazí už tento pátek do Muzea umění, aby osobně představil komorní výstavu v Café 87 – Okna kaváren. Návštěvníci se mohou těšit na Vávrovy kresby i speciálně navržené čajové servisy.

AKTUALITA | 5. 12. 2018

Herec, zakladatel divadla Sklep a především šumný architekt David Vávra dorazí už tento pátek do Muzea umění Olomouc. Od 18.30 představí v Café 87 komorní výstavu svých kreseb a jim navržených čajových servisů.

„Není to ani vernisáž, ani dernisáž, je to middlesage. Tedy něco speciálního. Nakonec jako téměř vždy, když se jedná o Davida Vávru,“ směje se kurátor výstavy David Hrbek.

David Vávra osobně okomentuje svou výstavu, která se sestává z kreseb, jež vznikaly v průběhu několika let v různých evropských, ale i mimoevropských kavárnách. „Odtud také název výstavy Okna kaváren,“ dodává Hrbek.

Součástí expozice je vitrína a v ní speciální čajové servisy navržené samotným autorem.

David Vávra je český architekt, herec a spisovatel. Absolvoval stavební fakultu ČVUT a Akademie výtvarných umění v Praze. Společně s Milanem Šteindlerem spoluzakládal divadlo Sklep, které vzniklo v 70. letech 20. století v Praze. Známý je jako průvodce a spoluautor seriálu Šumná města (televizní naučně populární seriál o moderní architektuře). Působí též coby příležitostný básník, obzvláště při slavnostních příležitostech. Krom toho pracuje jako architekt.