AKTUALITA | 15. 5. 2017 Několik novinek připravilo Muzeum umění na muzejní noc, která se koná v pátek 19. května. David Černý odhalí novou sochu na budově Muzea moderního umění, v Arcidiecézním muzeu vyzkoušejte novou aplikaci v tabletu určenou pro rodiny s dětmi. DAVID ČERNÝ SE OMLOUVÁ, ALE Z OSOBNÍCH DŮVODŮ MUSEL SVOU PREZENTACI ZRUŠIT

AKTUALITA | 15. 5. 2017
Olomoucká muzejní noc 

Podívejte se, jaké akce pro návštěvníky připravilo Muzeum umění na pátek 19. května, kdy se koná Olomoucká muzejní noc. Otevřeno bude mimořádně zdarma od 15 do 23 hodin.

 

PROGRAM:

TICHÁ POŠTA! (HAPPENING PRO KAŽDÉHO)
17.00 – 18.00 HODIN | MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ A GALERIE W 7
happening

Společně vytvoříme dlouhý živý řetěz, který bude mít začátek před Muzeem moderního umění v Denisově ulici a končit bude v ulici Wurmově, kde v prostorách Divadla Na cucky sídlí Galerie W7. Až tam povede dlouhá řada odvážných mužů, žen a dětí. Tradiční cestou, od ucha k uchu, si budou předávat tichou poštou tajnou depeši, kterou pak všem oznámí významná osobnost.  Přijďte, ať se nám to podaří! 

 

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ OLOMOUCKÉ MUZEJNÍ NOCI
18.00 – 18.30 HODIN | PŘED MUZEEM MODERNÍHO UMĚNÍ
odhalení kinetického objektu Davida Černého

V Olomouci se letos koná slavnostní zahájení Muzejní noci poprvé. Oficiálně ji spustí primátor Antonín Staněk před Muzeem moderního umění v 18 hodin a poté sochař David Černý odhalí na budově muzea svou nejnovější práci – sochu nazvanou Lupič.

 

ZÁBAVNÁ PROHLÍDKA S TABLETEM
18.00 – 21.00 HODIN | ARCIDIECÉZNÍ MUZEUM 
premiéra interaktivní prohlídky s tablety

Pro rodiny s dětmi jsme připravili interaktivní aplikaci v tabletu, s níž bude prohlídka muzea nejen poučná, ale i zábavná. Prohlídky začínají v 18 hodin a vzhledem k očekávanému zájmu půjdou skupinky zájemců vždy s průvodcem.

 

DOVNITŘ, VEN A ZASE DOVNITŘ!
18.00 – 20.00 HODIN | MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ A GALERIE W7
tvořivá dílna 

Program pro děti a dospělé u příležitosti muzejní noci bude skutečně akční. Navštívíte během něj nejen výstavu českého akčního a konceptuálního umění Okamžité chrámy v Muzeu moderního umění, ale i prostor mladé Galerie W7 (Wurmova 7). Inspirováni akčním uměním budete tvořit přímo na výstavě, na ulici, v galerii a v divadelním sále. Začátek programu vždy v Muzeu moderního umění Olomouc. 

 

KONCERT SKUPINY GARAGE
cca 18.30 – 19.30 HODIN | PŘED MUZEEM MODERNÍHO UMĚNÍ
koncert

Koncert rockové skupiny Garage jako pocta k odhalení sochy Davida Černého.

 

DAVID ČERNÝ: PREZENTACE
cca 19.30 – 20.30 HODIN | DIVADLO HUDBY
prezentace

DAVID ČERNÝ SE OMLOUVÁ, ALE Z OSOBNÍCH DŮVODŮ MUSEL SVOU PREZENTACI ZRUŠIT

 

SILVER SPRINGS
20.00 – 22.00 HODIN | TERASA CAFÉ 87
koncert

Kapela Silver Springs je česko-americká formace, která se otevřeně hlásí k zámořské tradici alternativního a indie rocku; neštítí se jednoduchých kompozic a zpěvných refrénů, primární důraz klade na energii, ale zároveň odmítá nálepku klasické „patkaté“ kytarové tancovačky. Dva zakládající členové, frontman Niko Jalauzidis a kytarista Elijah Cooper, ostatně za svoje vzory označují třeba Foo Fighters, Kings of Leon, ale i Bon Iver. Kde jiní kladou důraz na image, chtějí Silver Springs v první řadě zapustit melodické háčky. 

 

PAVEL MRKUS: R.E.D.
do 23.00 HODIN | Arcidiecézní muzeum, Ambit
audiovizuální instalace

Moderní audiovizuální instalace Pavla Mrkuse nazvaná R.E.D. doplňuje v nečekaných souvislostech starobylou gotickou křížovou chodbu v ambitu biskupského Zdíkova paláce. Tato instalace je součástí výstavy  V oplatce jsi všecek tajně.