AKTUALITA | 9. 11. 2015 Výstava Dohnat a předehnat expandovala také do jedné z výloh Muzea moderního umění v Denisově ulici.

AKTUALITA | 9. 11. 2015

Výstava Dohnat a předehnat, která představuje československý a polský design 60. let, expandovala také do jedné z výloh Muzea moderního umění v Denisově ulici. Exponáty ve výkladní skříni by měly být nejen pozvánkou na výstavu, ale měly by posloužit také jako výzva pro majitele bruselského designu, aby své předměty zapůjčili muzeu k vystavení.

„Naše výzvy budeme aktualizovat, nyní například hledáme svítidla, v následujících dnech by nás zajímal porcelán a sklo, jako další přijdou na řadu například hračky,“ vyjmenovala kurátorka výstavy Klára Jeništová. Předměty od zapůjčitelů se budou v instalaci střídat. „Zůstanou tady vždy do doby, než někdo nabídne něco podobného, takže se může stát, že tady třeba budou až do konce výstavy,“ dodala Jeništová. Fotodokumentace následně zachytí všechny podoby pokoje. V plánu je také animace, kdy v něm budou „bydlet“ herci Divadla Tramtarie.

Pokud chcete své poklady z 60. let vystavit, kontaktujte kurátorku Kláru Jeništovou. V ideálním případě zašlete předem e-mailem na adresu brusel@olmuart.cz fotografie nabízených předmětů.