AKTUALITA: 05 06 2023 Minulý týden obohatily Arcidiecézní muzeum hned dvě novinky archeologický trenažer, na kterém si vyzkoušíte hledání tisíce let starých nádob a slovní mrak, který vám umožní přenést myšlenky na středověké zdi okrouhlé věže. 

AKTUALITA: 05 06 2023

Minulý týden obohatily Arcidiecézní muzeum hned dvě novinky archeologický trenažer a slovní mrak. Přijďte je vyzkoušet.

„Archeologický trenažer se nachází před vstupem do Menšího sklepení a díky němu můžete v roli archeologů odkrýt kopie pravěkých nádob, jež se našly v areálu Arcidiecézního muzea a jejichž originály tvoří součást nové půdní expozice Zde se nacházíte,“ říká vedoucí edukačního oddělení Marek Šobáň s tím, že na přípravě trenažeru spolupracovalo jeho oddělení s olomouckými archeology a studentkami Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty UP.

Další interaktivní prvek čeká na návštěvníky u vstupu do románské Okrouhlé věže v suterénu muzea. Lektoři zde znovuoživí aplikaci Slovní mrak, jejímž prostřednictvím vyzvou návštěvníky ke sdílení pocitů a myšlenek, jež se zhmotní do podoby pohyblivé projekce ve vnitřním prostoru věže. „Slovní mrak jsme vytvořili před třemi lety a stále nás baví a chceme naplno využít jeho potenciál. Vytváří totiž esteticky hodnotnou projekci, kde se potkávají vyjádření návštěvníků, čímž je jedinečný,“ upřesňuje záměr lektorka Hana Lamatová.