Jacob Broms Engblom: Observations I 

9:16 pm gallery (Obrazovky u vchodu do Muzea moderního umění)
3. 12. 2020 – 6. 1. 2021

Jaká je moc umělé inteligence a extrahování vzorů buď umělou, nebo lidskou myslí? Nedílnou součástí naší psychiky je, že téměř neustále extrahujeme vzorce – jak na velmi nízké neuronové úrovni, tak i při vědomém konzumování internetového obsahu a interakci s ním, čímž zpětně sytíme algoritmy. Pareidolie je psychologický fenomén, při kterém se vnímané neurčité nebo nejasné podněty přetvářejí do smysluplných obrazů za pomoci fantazie. Typickým příkladem je rozpoznávání tváří, zvířat a dalších objektů v mracích, nebo Yetiho, Lochnesské příšery a dalších konspiračních obrazů na špatných fotografiích

Observations I je nové dílo švédského umělce Jacoba Bromse Engbloma ze série Pattern Extraction, které bylo speciálně upraveno pro dvě širokoúhlé obrazovky Galerie 9:16pm na Muzeu moderního umění v Olomouci.

Výstava je součástí programu Přehlídky současného umění a animace PAF Olomouc (3–6 prosince 2020), který lze letos sledovat celý zdarma on-line. Přidejte se k nám zejména na Pattern Extraction, přednášku Jacoba Bromse Engbloma o jeho umělecké práci s umělou inteligencí, která proběhne v pátek 4. prosince v 16:00. Sledujte live stream.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 29. 5. 2023

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

10 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies