Jiří Přivřel | V tom okamžení

29. 11. 2016 – 31. 1. 2017
ARCIDIECÉZNÍ MUZEUM OLOMOUC | CAFÉ AMADEUS

Literárně-fotografický projekt představuje třicet náhodných a šťastně zachycených okamžiků, které autor (s výjimkou jednoho) zaznamenal v uplynulých šesti měsících. Okamžiky uspořádal do základního univerzálního příběhu a každý doplnil krátkou básní. Třicet kapitol příběhu jednou spíše k pobavení, jindy k zamyšlení; někdy pokora, jindy rouhání; humor laskavý i černý. Vždy však pohled velmi osobní. Projekt bez velkých uměleckých ambicí. Projekt pro radost přátel a návštěvníků kavárny a v neposlední řadě také k radosti autora, který se už nemůže dočkat vernisáže.

Jiří Přivřel (*1982) si rád pohrává s múzami. 

Fotograf malující světlem
či snad básník a poeta?
Jen tichý kolemjdoucí světem
zamilovaný do světa.

Na začátku třetího tisíciletí napsal pět divadelních inscenací, které hrál s přáteli po kroměřížských a uničovských hospodách pro další přátele, které zrovna do her neobsadil. 
Od roku 2005 pracuje jako pracovník v sociálních službách v denním stacionáři DC 90 v Topolanech u Olomouce. Během tohoto profesního působení zachytil a v roce 2009 v olomouckém divadle Tramtarie vystavil fotografický cyklus „Ti krásní“. 
V posledních dvou letech s uživateli DC 90 nazkoušel dvě divadelní inscenace, autorskou road movie „Doma je doma“ a Shakespearova „Hamleta“, s nimiž často vystupují.
Vlastním nákladem dvaceti až třiceti kusů pravidelně koncem každého roku vydává autorskou knihu co by vánoční dárek pro své přátele. V roce 2012 vydal sbírku básní „Dát slovům slovo“, v roce 2013 sbírku povídek „Nech umění vyprávět“, v roce 2014 a 2015 povídky a eseje o architektuře nazvané „Kdyby stěny mohly mluvit aneb 13 olomouckých příběhů“ a „Domy mají duši“. 
Pravidelně pak od roku 2013 přispívá na web www.estetickavychova.cz, kde publikuje nejen výše uvedené knihy, ale i pedagogické a didaktické texty z oblasti estetické výchovy. 
Aktuálně připravuje knihu fotografií a básní s názvem „Snad jen to nejlepší“.

Fotogalerie
Jiří Přivřel
Jiří Přivřel
Jiří Přivřel
Jiří Přivřel
Jiří Přivřel
Jiří Přivřel

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění otevřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Úterý | 25. 1. 2022

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

6 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016