Arek Gola

30. 6. – 18. 9. 2016
ARCIDIECÉZNÍ MUZEUM OLOMOUC | CAFÉ AMADEUS
VERNISÁŽ: 30. 6. 2016 | 17.00 hodin

Arek Gola (*1972) je absolventem Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě. Věnuje se dokumentární fotografii a dlouhodobě sleduje život v oblasti Horního Slezska, které silně zdevastoval těžký průmysl. V Olomouci poprvé vystavoval v roce 2010 svůj cyklus Ženy v dole, ve kterém se mu podařilo zaznamenat kontrast jemného ženského prvku a tvrdých pracovních podmínek povrchových dolů. 

Cyklus Druhá strana cihly mapuje každodenní život ve slezských domácnostech, které jsou velmi skromně až chudě vybavené. Gola si všímá energie, úsilí a nadšení, jaké jejich obyvatelé investují do jejich zvelebení a funkčnosti. Proto jsou fotografie zaplněny množstvím umělých květin, levných dekorací a často nadbytečnými předměty. Gola však nikoho nedehonestuje, naopak svým objektům dává volnost a my cítíme, jak jsou na svá malá království pyšní.

Gola pracuje jako fotoreportér pro polské deníky, jeho fotografie jsou ve sbírkách Katowického muzea, Městského muzea v Zabrze či v Muzeu umění Olomouc. Je členem ZPAF (Svaz polských fotografů).

Komorní výstava Areka Goly je součástí doprovodného programu k výstavě Jindřicha Štreita, který byl Golovým pedagogem na Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě.

Fotogalerie
Arek Gola

Druhá strana cihly

Arek Gola

Druhá strana cihly

Arek Gola

Druhá strana cihly


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění otevřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Úterý | 25. 1. 2022

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

6 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016