Ivana Lomová | Dvanáct

16. 5. – 30. 6. 2007
Muzeum moderního umění | Café 87

Se současnou tvorbou výrazné osobnosti české výtvarné scény – malířky Ivany Lomové – se mohou zájemci seznámit v kavárně Café ´87 Muzea moderního umění v Olomouci.

Ivana Lomová (nar. 1959) představí v muzejní kavárně šest obrazů z posledních dvou let. Na takřka všech představovaných plátnech je dcera malířky. Z toho vychází také název výstavy, neboť v době vzniku obrazů bylo dceři Ivany Lomové dvanáct let. Stejně jako v případě jiných obrazů vycházela Lomová z fotografických předloh. Vznikla tak precizní, až hyperrealistická plátna, která však nejsou pouhou malířskou kopií snímků, nýbrž divákům předávají divákům i skryté, utajované či ve fotografiích neviditelné obsahy. Lomová fotky nepřemalovává, nýbrž interpretuje.

Ivana Lomová, absolventka Fakulty architektury ČVUT Praha, od roku 1984 publikovala kresby v novinách a časopisech, ilustrovala více než 25 knih, zejména pro děti a mládež, napsala a nakreslila komiksový seriál pro děti, pracovala pro kreslený film. Volné tvorbě se začala věnovat až v 90. letech. V roce 2000 vykrystalizovala její umělecká tvorba do polohy "téměř objektivního realismu". Lidé a věci na jejích obrazech jakoby hovořili pouze sami za sebe, bez emocionálních filtrů malířovy mysli, bez sentimentu, vášně či ironie.

Fotogalerie
Ivana Lomová

Dvanáct


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Úterý | 7. 2. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies