Můžete si koupit


Přejít do e-shopu

Výstavu O městě, krajině, umění dnes zahájí virtuální vernisáž

AKTUALITA | 22. 10. 2020

Rozhovor s Pavlem Zatloukalem si můžete přečíst také v aktuálním čísle časopisu Muzeion.

O vernisáž naší nové výstavy nepřijdete ani v nouzovém stavu, přesune se ale do online světa. Začne dnes v 17.00 a sledovat ji můžete na našem webu i Facebooku. Olomouckou architekturu, urbanismus i umění mezi léty 1919-1989 vám osobně představí autor výstavy i rozsáhlé publikace Pavel Zatloukal.

„Muzeum umění se svým programem přechází do online režimu, a to i co se týká výstav. Tu novou O městě, krajině, umění, která se měla veřejnosti otevřít dnes, tak přiblížíme nejen virtuální vernisáží, ale postupně budeme představovat i její jednotlivé kapitoly a exponáty, vše v režimu online,“ prozrazuje tiskový mluvčí Muzea umění Tomáš Kasal s tím, že v případě uvolnění vládních opatření bude výstava ihned k dispozici návštěvníkům.

„Doufáme, že až to bude možné, najdou si lidé opět cestu do našich výstav a přijdou si na vlastní oči prohlédnout také tu o Olomouci.“

Výstavu doprovodí rozsáhla publikace Meditace o městě, krajině, umění: Olomouc 1919-1989 a mapa města s vyznačenými místy, kde se v daném období měnila či měla měnit podoba města, a to z architektonického, urbanistického i uměleckého hlediska. Obě budou k dispozici na muzejním e-shopu.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění otevřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Čtvrtek | 2. 12. 2021

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

15 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016