Vyšel druhý Muzeion, tentokrát s obálkou 19. století

AKTUALITA | 1. 4. 2016

Druhé číslo časopisu Muzea umění nazvaného Muzeion je ode dneška zdarma k dispozici na pokladnách v Muzeu moderního umění v Denisově ulici a v Arcidiecézním muzeu Olomouc na Václavském náměstí.

Časopis úctyhodného formátu B4 nabízí pohled do současných a připravovaných výstav, rozhovor s historikem umění Ladislavem Danielem a představuje chystanou reinstalaci stálé expozice Ke slávě a chvále, která se chystá k desátému výročí otevření Arcidiecézního muzea. Na své si přijdou také děti – nechybí totiž samoobslužný pracovní list k Olomoucké obrazárně IV, ale také informace o novém dětském průvodci stálou expozicí Arcidiecézního muzea.

„Pro titulní stranu jsme tentokrát zvolili kulisy a kostýmy devatenáctého století. Právě předminulému století je věnována čtvrtá a poslední Olomoucká obrazárna – aktuálně otevřená výstava,“ vysvětlil mluvčí muzea Petr Bielesz. Atmosféru 19. století v tematicky pestré instalaci Olomoucké obrazárny dotváří i biedermayerovský pokojík.

Na koncepci časopisu i jeho titulní straně je jasně vidět, že Muzeum umění je otevřenou institucí. Milovníkům umění nenabízí pouze výstavy a stálé expozice, ale především atraktivní doprovodný program v podobě galerijních animací, výtvarných dílen či komentovaných prohlídek, ale také řadu kulturních akcí - koncertů, divadelních představení nebo přednášek – pořádaných v Divadle hudby a v sále Mozarteum. 

Muzeion vychází v nákladu jednoho tisíce kusů a kromě Muzea umění jej naleznete také ve vybraných kavárnách, v knihovnách nebo v knihkupectví Kosmas. Členové Spolku přátel Muzea umění dostávají časopis bezplatně do svých poštovních schránek.

      


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 4. 10. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies