Rodrigo Sobarzo: Prins of Networks 

so | 20. 5. | 21.00 hodin | DIVADLO HUDBY | VSTUPNÉ 150 / 100 Kč
Divadelní Flora Olomouc 2017 | Pestré Nizozemsko

Prins of Networks je vizuální manifest zkoumající nové ekologické systémy, které mažou hranice mezi digitálním a analogovým světem. Vše umělé nebo virtuální považuje za součást přírody. Splétáme obrovskou síť, kterou obývají virtuální avataři. Vzniká nové království všech druhů. Nová Země. 

Na scéně se zhmotňuje průhledné pouzdro pomyslné vesmírné lodi, místo pro vizuální meditaci nad přirozenými cykly nejrůznějších jevů. Během experimentu jsme svědky chovu much coby univerzálního materiálu, nabitých a nebývale pokrokových stvoření. 

Zatímco Prins of Networks formuje přírodní prostředí, druhá část diptychu s názvem SHIELD)S je naopak výtvorem virtuálního světa. Kompletní inscenace Ne†works měla premiéru v září 2016 ve Veem House for Performance.

Po předehře bere Olea do ruky zářivku a zdá se, že celý prostor do té doby temné kopule je zaplněn octomilkami. Rojí se u světelného zdroje, Oleovými pohyby jsou přiváděny do hypnotické choreografie. Vyvolává to asociace našeho vztahu k technologiím a médiím: jako nové světové náboženství uctíváme fenomén obrazovky. Anebo: všechny ty mušky představují neviditelné částečky vzduchu, které umožňují způsob bezdrátové komunikace, díky níž jsme spolu v kontaktu (…) Neklidná zvědavost Prins of Networks a volba lidský element upozaditdo performance o našem přesíťovaném soužití dobře konceptuálně zapadají.  MarijnLems, Theaterkrant.nl 3. 7. 2016

Chilský umělec Rodrigo Sobarzo de Larraechea působí jako lektor na Performing Art School v Kodani a na SNDO v Amsterodamu, kde sám vystudoval choreografii. Předtím se věnoval studiu divadla na univerzitě v Santiagu de Chile. V roce 2009 absolvoval stáž dance WEB ve Vídni a v letech 2013–2014 působil jako resident na Jan van Eyck Academy v Maastrichtu. Ve svých dílech Sobarzo vytváří jedinečný jazyk na pomezí fyzické performance, instalace a vizuálního umění. Svou tvorbu, ve které se snaží diváka vtáhnout do světa vizuální introspekce, prezentoval na mnoha evropských festivalech. 

Během festivalu Working Title v Bruselu se v roce 2014 sešel u přípravy inscenace []remoTesense[] s performerem Diegem Oleou. Spolu stojí i za dalším výzkumným projektem Prins of Ne†works, jenž si za výchozí bod bere zánik našeho klasického pojetí fyzického ekosystému a vykořeněnost jako důsledek dnešní digitální doby. 

Délka představení: cca 45 minut bez přestávky

Předprodej vstupenek v pokladně Moravského divadla Olomouc | 585 500 500 | rezervace možná také na www.divadelniflora.cz


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10:00–18:00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Neděle | 28. 2. 2021

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016