Pierre Nadaud a ZDRUHESTRANY: La Part des Choses 

ST | 27. 9. |19.00 hodin | DIVADLO HUDBY | VSTUPNÉ 150 / 100 Kč

Exkluzivní premiéra inscenace Co patří světu (La Part des Choses) francouzského choreografa a vedoucího Ateliéru fyzického divadla brněnské JAMU Pierra Nadauda a souboru ZDRUHESTRANY bude završením zářijového programu orientovaného na fyzické a alternativní divadlo v Divadle hudby.

"Být co nejblíže k sobě, v hovoru, v pohybu. Co nejblíže ke každému. Poslouchat. Poslouchat, co v nás rezonuje ze světa."

              Pierre Nadaud             - tanečník, choreograf-režisér a pedagog, vystudoval filozofii v Lyonu a Paříži a absolvoval Katedru nonverbálního a komediálního divadla pražské HAMU. Pracoval s Karine Ponties či s Paco Decinou. Založil Skupinu Mamacallas, která pod jeho vedením sdružuje silně umělecky zaměřené tvůrce různých národností. Vlastní inscenace nebo představení, ve kterých je interpretem, uvedl např. v Německu, ve Francii, Itálii, Maďarsku, Polsku, Finsku, na Islandu, ve Slovinsku, Belgii či Dánsku. V letech 2007 až 2009 pracoval společně s Centrem Paraple pro vozíčkáře ochrnuté po poranění míchy. Vede Ateliér fyzického divadla brněnské JAMU. 

Inscenace La Part des Choses odkazuje na tu stránku naší osobnosti, která vede k věcem, skrze něž jsme spojeni se světem. Existuje přitom něco v nás, co do světa nepatří? Zdá se to jako hloupá otázka, protože je zřejmé, že kus z nás někdy touží světu nepatřit, nebo alespoň do něj nepatřit obvyklým způsobem. Inscenace sleduje strategie vedoucí k osvobození a úniku.

Pohyblivé obrazy, jež se zabývají tím, co patří světu, a co patří duši, jsou propojeny tragikomickým charakterem kněze. Tato průvodní postava uvažuje o svých jistotách a pochybnostech, jež ji nutí přijímat své povolání. Osoby, s nimiž se setkává, jsou skutečné, nebo žijí pouze v jeho představách? Čí je vědomí a čeho se týká? Svaté puzzle!

Inscenace vznikla v roce 2017 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Brna a SE.S.TA (Centrum choreografického rozvoje). 

 

Tvůrčí tým:
Námět, režie a choreografie:
 
 

Tvorba a interpretace: Tomáš Janypka, Silvie Kudelová, Jazmína Piktorová, Ekaterina Plechková, Michal Nagy
Asistent režie: Marie Svobodová
Light design: Pavla Beranová, Luboš Zbranek
Kostýmy: Jana Tkáčová
Produkce: Anna Kloudová, Ján Balaj 
Grafika: Hana Čichoňová
 
 
 
 
Fotogalerie
Pierre Nadaud
La Part des Choses
La Part des Choses

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění otevřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Úterý | 22. 6. 2021

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016